הרב סתיו זוכה לתמיכת הרב גור אריה, רב העיר חולון וחבר ביה"ד רבני חב"ד | רבה של כפר חב"ד הרב אשכנזי סירב לפגוש השבוע את הרב סתיו | לאחרונה ערך הרב סתיו סבב פגישות עם רבני חב"ד החברים בגוף הבוחר.

לאחר שמפלגות רבות הודיעו על תמיכה ברב דוד סתיו למשרת הרב הראשי לישראל, מתברר כי בחסידות חב"ד יצטרפו גם הם למפלגות 'יש עתיד', התנועה, קדימה, וישראל ביתנו שהודיעו על תמיכתם ברב סתיו לתפקיד.

קרא עוד:

[postim]

לJDN נודע כי מי שעומד מאחורי הפעלת הלחץ על רבני חב"ד לתמיכה ברב סתיו, הוא הרב יוחנן גור אריה המכהן כרב העיר חולון וחבר ביה"ד של רבני חב"ד בארה"ק ומכהן כחבר בגוף הבוחר.

הרב דוד סתיו המכהן כרב העיר שהם ומראשי רבני צהר, נפגש עשרות פעמים עם רבני חב"ד עוד בטרם החליט לרוץ על משרת הרב הראשי לישראל. מקורביו טוענים כי יש לו קשרים חמים עם שלוחי חב"ד רבים ולחלקם הוא פתר בעיות רבות בנושאים שונים כולל נושא גירות שם התברר לטענת אותם גורמים כי דווקא הרב סתיו מייצג את עמדתו של הרבי מליובאוויטש זצ"ל.

במהלך החודש האחרון ביקר סתיו פעמיים בכפר חב"ד. בתחילת החודש הוא השתתף בחתונת הרב דיסקין, רב העיר קרית אתא ובסוף השבוע ערך סיור מקיף בכפר חב"ד וסייר בבית אגודת חסידי חב"ד. לביקור הצטרף יו"ר וועד כפר חב"ד הרב בנימין ליפשיץ.

סביב הביקור התחוללה דרמה של ממש כאשר הרב סתיו ביקש לפגוש בגאון רבי מרדכי שמואל אשכנזי, רבה של כפר חב"ד וחבר ביה"ד רבני חב"ד שנכלל אף הוא בגוף הבוחר. אולם הרב אשכנזי סירב לקבל אותו כך לטענת גורמים בכפר חב"ד. אותם גורמים אף הדגישו כי הרב אשכנזי אומר שהעניין כרגע לא נמצא על הפרק שכן לא נקבע מועד לבחירת הרבנים הראשים לישראל ובזמן הראוי יפגוש את כל המתמודדים.

לחב"ד כעשרה רבנים החברים בגוף הבוחר והרב יוחנן גור אריה פועל רבות למען בחירתו של הרב סתיו. בשיחה של כתב JDN עם רב מחסידות חב"ד אישר הרב כי הרב גור אריה פנה אליו על מנת שיבחר ברב סתיו. עוד אישר אותו רב כי הרב סתיו נפגש עם רבני חב"ד נוספים החברים בגוף הבוחר אולם לא ידוע מה הייתה עמדתם בנושא.

גם מקורבי הרב סתיו אישרו כי הרב נפגש עם רבני חב"ד אך סרבו לתת פרטים על הפגישות ושמות הרבנים מחסידות חב"ד איתם נפגש הרב סתיו.

יצויין כי הרב יוחנן גור אריה אישר לכתב JDN כי הוא תומך ברב סתיו למשרת הרב הראשי לישראל.