הפעילות הסודית בסיוע ח"כ לשעבר מרינה סולודקין – נחשפת רק היום

רק היום – לאחר כשש שנים, אפשר לספר קצת יותר, על אחת הפרשיות המסובכות, המורכבות והנועזות, אחד מתוך רבות – מתוך הפעילות המדהימה של שלוחי חב"ד ברוסיה ובסיועה של ח"כ מרינה סולודקין שהלכה הלילה לעולמה

בריגה בירת לטביה הלכה אמש (מוצ"ש) לעולמה, חברת הכנסת לשעבר מרינה סולודקין לאחר שלקתה בשבץ מוחי, בחדר בבית המלון בו שהתה לאחר שהשתתפה בכנס של הוועדה הלטבית נגד פאשיזם ואנטישמיות.

קרא עוד:

[postim]

במהלך נאומה חשה ברע, ומיד כשסיימה מיהרה לחדרה, שם נמצאה מאוחר יותר ללא רוח חיים, מבדיקה שנעשתה עלה כי סולודקין בת ה-60 לקתה בשבץ מוחי.

היתה חברת כנסת פעילה מהכנסת ה-14 ועד האחרונה, מטעם ישראל בעלייה, הליכוד וקדימה, לאחר שהיו"ר הנוכחי שאול מופז הציב אותה במקום התשיעי שהיה לא ריאלי ע"פ הסקרים, פרשה מהחיים הפוליטיים, הותירה אחריה בעל ושני ילדים.

פעילות סודית להבאת יהודייה לקבורה בה היתה סולודקין מעורבת נחשפת רק היום: לפני כשש שנים, התגלה באופן מפתיע, גופתה של אחות רחמנייה יהודייה בשם יילנה וורשבסקיה הי"ד, שלחמה כרופאה בצבא האדום, נגד כוחות הנאצים ימ"ש שפלשו לברית המועצות לשעבר. לאחר יותר מ60 שנה, שהיא נקברה במרכז העיר טאלין שבאסטוניה, שם נרצחה ביום ה' בתשרי באמצע טיפול רפואי לחיילים פצועים – החליטה ממשלת אסטוניה לפנות את עצמותיה ולסלק את גל-עד לצבא האדום, כצדע פוליטי נגד רוסיה.

טקס הלוויה במוסקבה (13)

בהשגחה פרטית, נודע הדבר לחברה קדישא המרכזית במוסקבה, ולאחר בדיקה מקיפה התגלה אחיין יחיד שלה, ששרד את כל התלאות. בבדיקת DNA התברר מעל כל ספק שאחד מקשישי "מרכז החסד היהודי – שערי צדק" הוא אחיינה. פעילי חברה קדישא ומרכז החסד, סיכמו איתו שידרוש ממשלת אסטוניה לקבל את גופת הנרצחת, לקבורה יהודית.

כדי שממשלת אסטוניה תסכים לצעד זה ולשם קבלת עצמותיה של הקדושה – נצרכו פעילות רבה, מקיפה ועדינה, נועזת ומתוחכמת ביותר. ואכן בס"ד גדולה הדבר יצא לפועל ובסיוע "איגוד הקהילות היהודיות בחבר העמים", נערכה הלוויה מכובדת ומתוקשרת ב"הר הזיתים" שבירושלים, בהשתתפות הרב הראשי של ת"א הרב ישראל מאיר לאו, שכניצול שואה, נשא נאום מרגש ביותר, רבה הראשי של רוסיה הגר"ב לאזאר, רב החב"ק בת"א וזק"א הרב יעקב רוז'א, משלחת של צה"ל וחברה קדישא של הפרושים של ירושלים – שערכו את ההלוויה עפ"י מנהגי ירושלים הידועים.

גם חברת הכנסת באותם ימים הגב' מרינה סולודקין ע"ה, שנפטרה במוצאי שבת בריגה בירת לטביה – שהייתה בסוד העניינים המורכבים, הגיעה אישית להשתתף בכל מהלך טקס ההלוויה, יחד עם ווטרנים רבים וניצולי שואה שגרים בארץ.

הגב' מרינה לא הסתירה את התרגשותה לנוכח הטקס המכובד והכבוד האחרון שהעניקו לאותה אחות יהודייה רחמנייה, וציינה את השתדלותו ופעילותו הבלתי רגילה, של רבה של רוסיה הרב לאזאר, שפעל ללא לאות, עד שהצליחו לקבל ולהעלות את עצמות הנרצחת, לקבורה בארץ הקודש.

ח"כ לשעבר הגב' מרינה סולודקין ז"ל , קיימה קשרים רבים עם השלוחים במדינות חבר העמים, ובמסגרת תפקידה כחברת כנסת, סייעה רבות לפעילות ככל יכולתה – יהי זכרה ברוך!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *