טרגדיה שניה תוך שנה במשפחת שניצלער, בחנוכה איבדו את אחיהם הרב שלום שנילצער מירושלים גם הוא לקה בדום לב ונפטר כעבור שבועיים | הלוויתו הבוקר במונסי

תושבי מונסי המומים וכואבים בהלקח מהם הבוקר (שני) בפתאומיות אחד מדמויות ההוד של קהילת ויז'ניץ מונסי, הרה"ח רבי יצחק יהודה אייזיק שניצלער ז"ל לאחר שלקה בדום לב והשיב את נשמתו לבוראה בגיל 58.

המנוח ז"ל היה בנו של הרה"ח ר' משולם זושא שניצלער ז" ונכדו של הגה"ק רבי שרגא שמואל שניצלער זצ"ל שהיה גאב"ד טאשבא.

המנוח ז"ל היה תלמיד חכם ובעל לב רחב לתורה ולתעודה, מידי ערב קבע את מושבו בבית המדרש הגדדול ויז'ניץ מונסי, שם היה משתתף בשיעור הדף היומי, כן עשה גם אמש (ראשון) כהרגלו, כשזכה לסיים מסכת שבת עם לומדי הדף, ואף נשא דברי שבח והודיה בפני חברי השיעור.

למחייתו התפרנס ממפעל לייצור מכשירים המסייעים בגילוי מוקדם של מחלת הסוכרת, כן נהג לשמח חתנים וכלות בחרוזי גראמען.

אחד מתושבי מונסי שהכירו הייטב, סיפר לJDN: כי ההלם ברחובות מונסי ניכר בכל פינה ובכל ריכוז, זה בלתי נתפס שר' אייזיק איננו איתם כך בפתאומיות, מבלי להפרד, ללא שום רקע רפואי קודם לכן.

יצויין כי ר' אייזיק הוא אחד מאחיו של הבעל מנגן המפורסם ר' מיכאל שניצלער יבלח"ט, זה האח השני שר' מיכאל משכל השנה, ביום ראשון של חנוכה הלך לעולמו אחיו הבכור הרה"ג ר' שלום שניצלער זצ"ל מפארי קהילת סאטמאר בירושלים, שגם הוא לקה בדום לב בהיותו באוסטרליה למטרת גיוס כספים עבור המוסדות, וכעבור שבועיים שטובי הרופאים נלחמו על חייו, נלב"ע.

המנוח ז"ל הותיר אחריו את רעייתו ומספר בנים ובנות, הלוויתו תצא בשעה 11:00 (ארה"ב) מבית המדרש הגדול ויז'ניץ במונסי לעבר בית החיים המקומי שם ייטמן למנוחת עולמים.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

I