הגר"ש קוק נגד סתיו: לא ראינו רבנים שכתבו על אוטובוס 'תבחר בי'

מתנגד נוסף לדוד סתיו: הגר"ש קוק, רב העיר רחובות ורב ביהכנ"ס החורבה | "יש לנו תלמידי חכמים מצוינים שיכולים לתפוס את המקום שלהם גם בזכות עצמם וגם בזכות אבותם".

חזית נוספת: לאחר שהגר"י אריאל הביע את אי שביעות רצונו מהקמפיין של הרב סתיו עכשיו זה הגאון רבי שמחה הכהן קוק – רב ואב"ד בעיר רחובות שמביע את עמדתו בעניין.

קרא עוד:

[postim]

הגר"ש קוק אמר: "עכשיו באים בארץ הקודש וצריכים למצוא רבנים שיתאימו לדבר הזה שלא יכתבו על אוטובוסים 'תבחר בי להיות רב' – לא ראינו דבר כזה. אני לא כל-כך צעיר לימים, הרבה רבנים ראיתי בהיבחרותם לא ראינו שהרב גורן כתב על אוטובוס 'תבחר בי' וגם לא הרב עובדיה יוסף לא כתב 'תבחר בי' ולא הרב אברום שפירא ראש ישיבת מרכז הרב ולא רבי יעקב בנו של הגר"א שפירא זצ"ל ומועמד למשרת הרב הראשי לישראל, איפה היו דברים כאלה? ככה בוחרים רבנים? זה מצב נורא ואיום, בושה וחרפה. זה יכול להיות רבנות? איך תראה רבנות כזו אחר כך?! איך? זה ייראה ממש חרפה ובושה לכולנו". את הדברים אמר הגר"ש קוק בכנס שהתקיים בשבוע שעבר בישיבת עטרת כהנים.

חשוב לציין כי הגר"ש קוק לא ציין את שמו של סתיו במפורש אך הוא ביקר את הקמפיין שרץ לטובת סתיו באוטובוסים ועיתונות.

בסיום דבריו גילה הגר"ש קוק את דעתו בעניין הבחירות לרבנות הראשית לישראל ואמר: "ישנם רבנים שיכולים להתמודד למשרת הרבנות הראשית בזכות עצמם ובזכות אבותם. בין היתר ציין את הרב יעקב שפירא, ראש ישיבת מרכז המתמודד למשרת הרב הראשי, ואת הרב שמואל אליהו. "יש לנו תלמידי חכמים מצוינים שיכולים לתפוס את המקום שלהם גם בזכות עצמם וגם בזכות אבותם. רבי יעקב שפירא לא יכול להיות רב ראשי? הרב שמואל אליהו לא יכול להיות רב ראשי? גם בזכות מקומו וגם מקום אבותיו. יש לנו תלמידי חכמים גדולים ונבונים אז לבוא ולעשות תעמולה כזאת?".

בתוך כך. לJDN נודע כי בימים הקרובים גדולי ישראל של הציבור הליטאי יתכנסו לדון במספר נושאים ונושא הבחירות לרבנות הראשית לישראל יעלה לדיון בפגישתם.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *