חברי הכנסת יצחק ועקנין וישראל אייכלר הגישו הצעת חוק לפטור מתשלום על עגלת תינוק בתחבורה ציבורית | פטור זה נדרש על מנת להקל על אותם אזרחים אשר אין ברשותם כלי רכב, והתחבורה הציבורית היא האמצעי היחיד שלהם להגיע ממקום למקום.

מזכירות הכנסת פרסמה לפני ימים מספר נתון כי על שולחן הכנסת כבר נרשמו כ-900 הצעות חוק שידונו בכנסת ה- 19.

קרא עוד:

[postim]

לא תמיד ההצעות ראויות וחלק מהן פופוליסטיות, אולם הצעת חוק אחת צדה את עיניי והיא הצעת החוק של חברי הכנסת יצחק וקנין (ש"ס) וישראל אייכלר (יהדות התורה), שאליהם הצטרפו חברי הכנסת ניצן הורוביץ, זהבה גלאון וראובן ריבלין. על פי הצעת החוק, מבקשים חברי הכנסת להחיל פטור מתשלום דמי נסיעה נוספים עבור עגלת ילדים, לנוסעים באוטובוסים וברכבת.

בדברי ההסבר להצעה נכתב, כי כיום, הנסיעה עם עגלה באוטובוסים וברכבות פטורה מתשלום, רק אם זו קופלה. המשמעות היא, כי הורה שמעוניין לנסוע עם ילדו בתחבורה ציבורית, כשהילד בתוך העגלה, נאלץ לשלם תשלום נוסף עבור העגלה.

במצב זה, הורים שאינם מעוניינים לשלם דמי נסיעה נוספים, מחויבים להוציא את העולל או הילד מהעגלה ולקפל אותה, בעודם אוחזים בילד ביד אחת ובעגלה ביד השנייה. התנהלות זו, מהווה לטענת חברי הכנסת "מפגע בטיחותי חמור".

עוד נכתב בדברי ההסבר, כי דווקא הותרת העגלה פתוחה במהלך הנסיעה שומרת על בטיחות הילד, כיוון שאז ניתן להשתמש במעצור הבטיחות, המונע טלטול, והסיכון לפגיעה בילד קטן.

מעיון בדברי ההסבר נראה עוד, כי יש בפטור כדי לעודד את השימוש בתחבורה הציבורית בישראל, החיוני הן לשם הפחתת זיהום האוויר, והן להקלת העומס בכבישים "שתוצאתו פגיעה בתוצרת הכלכלית של המדינה ופגיעה בבטיחות הנוסעים בדרכים".

יתרה מזו, נטען, כי פטור זה נדרש על מנת להקל על אותם אזרחים אשר אין ברשותם כלי רכב, והתחבורה הציבורית היא האמצעי היחיד שלהם להגיע ממקום למקום.