במהלך הטיסה: הנוסע החרדי התכסה בניילון

'כהן' תושב בני ברק נתקע בקפריסין ונאלץ לטוס משם לישראל, דא עקא שנתיב הטיסה עובר מעל בית הקברות של גוש דן וכידוע 'טומאה עולה עד לרקיע | מה הציע לו רבה של 'רמת אלחנן'?

 • פגישה שבוטלה פעמיים והצילה חיים

  תוכן מקודם

 • ראש ישיבת פורת יוסף בבקשה יוצאת דופן: הצילו תלמיד שלי!

  תוכן מקודם

 • יש לך פרנסה ברווח? זה לא בשבילך!

  תוכן מקודם

 • למרות הסגר: שליחי ועד הרבנים הגיעו לרמינוב

  תוכן מקודם

סיפור ביזארי שטומן בחובו גדלות נפש התרחש על מטוס נוסעים שעשה את דרכו מקפריסין לישראל קודם חג הפסח ופורסם ב-'יתד נאמן'.

קרא עוד:

[postim]

שני נוסעים חרדים נתקעו ב'שבת הגדול' בקפריסין – לצורך תדלוק, מטוס הנוסעים שעליו היו אמורים היו להמריא לא הספיק לנחות בישראל טרם השבת זאת בשל טיסתו של נשיא ארה"ב ברק אובמה שהמריא סמוך לכניסת השבת לירדן.

הנוסעים היו צריכים לעלות מאוחר יותר על טיסה בנתיב נגדי, דא עקא שלפתע התעוררה בעיה הלכתית, נתיבי הטיסות משם לישראל, עוברים מעל בית קברות בגוש דן. אחד מהשניים שהינו "כהן" סירב לטוס בגלל פסקי ההלכה בעניין – "טומאה עולה עד לרקיע".

בתום התייעצות חפוזה, יצר 'הכהן' קשר עם המרא דאתרא של שכונת רמת אלחנן בבני ברק, הגאון רבי יצחק זלברשטיין שליט"א שהציע פתרון יצירתי. הגר"י קבע כי במידה והנוסע יהיה "ארוז" הרמטית בניילון בשעה שהמטוס יעבור מעל בית הקברות, הרי שזהו "צמיד-פתיל" ובכך אין כל בעיה והוא יוכל לטוס.

הנוסע לא חשב יותר מידי ומיהר לעשות כהוראתו של הרב, לא לפני שהסביר לנוסעים ההמומים את הבעיה ההלכתית הכרוכה בנסיעה מעל בתי הקברות.

הכהן עטוף בניילון

7 תגובות

אני כהן וכבר לפני כ 9 שנים היה הבעיה הזאת ואז כולנו נכנסנו לשקיות האלו כמו שרואים בתמונה והיה דוקא מעניין שאני ועוד כהן טסנו ביחד, ומיד בזמן ההמראה סגרנו את השקית הרמטי ולא לקח יותר מ 50 שניות וחבר שלי קרע את השקית בצעקה "ממה נפשך או שעברנו כבר, או שאני אמות בתוך השקית" בגלל שאחרי משך זמן אין מספיק חמצן וזה מרגיש מאוד לא נעים וכולנו התפוצצנו מצחוק, אבל אין מה לפחד אני עשיתי את זה ולא היה שום בעיה.

ידיעה חשובה: כל השאלה היום בזמנינו הוא אך ורק לשעות הלילה, שהוא משקיעת החמה ועד נץ החמה, שאז משנים את המסלול, ואולי עוברים מעל בית הקברות בחולון ולא כ"כ בטוח שצריך להתייחס לזה שיש אומרים שלא בטוח שעוברים בדיוק וכמובן שכל אחד יעשה שאלת רב שהרי מדובר בחמורות שבחמורות.

עצה טובה: לא להשתמש אך ורק בשקיות שקופות בגלל שמישהו קיבל כבר דו"ח בסך כמה אלפי דולרים כשהשתמש בשקית שחור והטענה היה שאף אחד לא ידע מה הוא עושה בפנים.

אחלה סיפור, כאלה אני אוהב.

תמשיכו להביא כאלה ועוד אתם היחידים שהביאו את הסיפור.

מה היה קורה אילו היהודי היה נכנס לדקה לשירותים עם השקית הזו ולא מושך עיניים ומייצר כתבות הזויות????????

קידוש ה' אמיתי.

תגובה ל"מה היה קורה"
אי אפשר להיכנס לשרותים ולהתכסות
כי צריך עוד בן אדם, כדי לקשור את השקית מבחוץ
ואין מקום בשרותים של המטוס, לשניים.

כי בהמראה אי אפשר להיות בשרותים הא??!!!!!

מה היה קורה, מה כ"כ מפריע לך קידוש ה'? זו רפיסות ממש להכנס לשירותים בגלל זה! למה חילוני לא מתביש ללכת עם תספורות מוזרות והזויות, וכן על זה הדרך, ורק אנחנן צריכים להתביש באמת האמיתית שלנו?

Comments are closed.