עסקני חסידות סאטמאר לא ממתינים לתוצאות 'וועדת פרי' ונערכים לקליטת המוני בחורים שיהגרו אם יהגרו לארה"ב, כדי לברוח מאימת הגזירה | הוקם ארגון 'עזרת פליטי הגיוס'

בשבוע שעבר דיווחנו כאן בJDN על הקמתה של וועדת השרים שתדון בנושא המכונה 'שוויון בנטל', וועדת השרים המכונה 'וועדת פרי' עומדת בראשותו של השר יעקב פרי ממפלגת 'יש עתיד', היא שתצטרך תוך 49 יום לקבוע את המתווה המומלץ לגיוס בני הישיבות לפי מסקנותיה.

קרא עוד:

[postim]

הבוקר (א) תתכנס וועדה זו לראשונה, אכן 49 ימים קריטיים תלויים ועומדים עד להגשת מסקנות הוועדה, וגם לפי ההסכם הקואליציוני אין כוונה לגייס את בני הישיבות מיידית, כי אם ואם בכלל רק בעוד מספר שנים, ובסאטמאר לא מבזבזים זמן ולא מחכים לרגע האחרון.

וועדה מיוחדת הוקמה למען פליטי הגיוס, שתתן מענה לבחורים שיהגרו לארה"ב כדי להמלט מאימת הגזירה, בכוונת הוועדה לדאוג לכל מחסורם, מאש"ל ועד מקום לימוד חלופי, והעיקר שיוכלו להמשיך באמונתם ולהגות בתורה כרצונם וכאוות נפשם ולא להיחשף לבסיסי צה"ל שאינם לרוחם.

הארגון המכונה 'עזרת פליטי הגיוס' כבר החל לפעול, ובערב שבת נתלו מודעות בריכוזי חסידות סאטמאר בישראל, המבשרות על הקמת הארגון שידאג לטפל בפליטי הגיוס, בטלפון שמספרו 718-302-6720 שלוחה מספר 7, ניתן להשאיר הודעה ועסקני הוועד יחזרו אליכם בהקדם האפשרי, סודיות מבוטחת.

המודעה מטעם ארגון עזרת פליטי גיוס