באם יחליט הגרי"ד גרוסמן להתמודד הוא יקבל את תמיכת אגודת ישראל | הרב גרוסמן ממשיך לבחון את האפשרות | הרב דוד לאו בראיון ל-NEWS מודיעין: אני לא הודעתי על התמודדותי.

באגודת ישראל מתייחסים היום (ראשון) לראשונה לסוגיית הבחירות לרבנות הראשית לישראל.

קרא עוד:

[postim]

בכיר באגודת ישראל אומר הערב לJDN כי "אנו ממתינים לתשובת הרב גרוסמן באם יחליט להציג את מועמדותו למשרת הרב הראשי לישראל".

עד כה הגרי"ד גרוסמן טרם החליט האם להתמודד ובכיר במערכת הפוליטית אמר כי לגרי"ד גרוסמן יש חששות רבים מהתמודדות פומבית למשרה. "הרב גרוסמן נהנה מתמיכה רחבה בציבורים רבים הן בצד החרדי והן בציבור החילוני. תפקיד של רב ראשי זה מחייב, אי אפשר להיות טוב עם כולם". אותו בכיר מוסיף ואומר: "נושא כמו הכותל כפי שעומד היום בעין הסערה הציבורית, הרב גרוסמן לא יוכל לשבת בשקט והוא יידרש לתת את דעתו. מה שהוא לא יגיד ציבור אחד יאהב וציבור אחר יגיב בבוז ולמה הוא צריך את זה?". דברי הבכיר.

בתוך כך, לJDN נודע שוב כי הגרי"ד גרוסמן פנה למספר ראשי רשויות מקומיות וביקש לקבל את חוו"ד באם הם יתמודדו. דבר המעיד כי הנושא כלל לא ירד מהפרק.

באם הוא יחליט להתמודד מסתבר כי באגודת ישראל כבר מתחייבים לתמוך בו.

מתמודד נוסף שנתן ראיון מפתיע בסוף השבוע לעיתון NEWS מודיעין הוא רב העיר מודיעין הרב דוד לאו שאמר בראיון למקומון כי הוא לא הודיע על התמודדותו. מתמודד או לא? הרב לאו טרח להופיע בכנס רמלה שם עלו לבמה אחת כל המתמודדים על משרת הרב הראשי לישראל.