הרב אבינר קובע: חילונים לא צרכים להיות מעורבים בבחירות לרה"ר לישראל | "הם מצפים מרבנים שיסלפו את התורה" | דברי הרב מכוונים להצעת החוק של ח"כ אלעזר שטרן לשנות את הגוף הבוחר.

בעוד המערכה בין הציונות הדתית לחרדית בעניין הזהות הרבנים הראשיים נמשכת, הספינים והדילים נמשכים גם הם, כאשר בורסת שמות ומועמדים גם היא משתנה מיום ליום. אלא שהרב שלמה אבינר רב היישוב בית אל וראש ישיבת 'עטרת כהנים' שברובע המוסלמי הפתיע השבוע, כאשר קבע שחילונים לא צריכים להיות מעורבים בבחירת הרבנים הראשיים.

קרא עוד:

[postim]

הרב אבינר אמר: "הרבנות הראשית היא שייכת לכול כלל ישראל, אבל מי שבוחר ברב, זה מי שרוצה לשמוע את הרב. הרב שלי, אני שומע לו, והחילוניים הם לא רוצים לשמוע לרב, הם רוצים להשאיר לרב, שהרב יעשה מה שהם חושבים".

בנוגע לטענה שהועלתה לפיה הציבור החילוני מבקש להתערב בבחירות לרבנות הראשית לישראל כי הוא רוצה רב מקל כי הוא רוצה רבנות נוחה החילונים רוצים רב שיהיה רגיש לציבור פתוח אליו. הגיב הרב אבינר ואמר כי "זה שקר לומר שהם לא רגישים לציבור, הם אוהבים את הציבור, ומחפשים כל הפתרונות האפשריים, כדי לעזור לציבור, אבל לצפות מהרבנים, שהרבנים יסלפו את התורה, אז הם כבר לא רבנים".

דבריו של הרב אבינר מכוונים בעיקר סביב הרצון לשנות את הרכב הגוף הבוחר הצעת חוק שהוגשה על ידי חבר הכנסת אלעזר שטרן מהתנועה.