הגרי"מ לאו יתמודד לכהונת הרב הראשי לישראל

הגרי"מ לאו מזים הערב את השמועות של דיל בינו לבין הרב אריאל ומצהיר כי הוא יתמודד | הרב שמואל אליהו בראיון לרדיו קול חי: "מפני כבודו של הרב דרוקמן לא אתמודד על משרת הראשון לציון", אבל מותח ביקורת על הוויתור על תפקיד הרב הראשי הספרדי.

הערב נחשף ברדיו קול חי כי בכוונת הגרי"מ לאו להתמודד לכהונת הרב הראשי לישראל באם ישונה חוק הרבנות הראשית לישראל המאפשר בחירה לכהונה נוספת של רב שכבר כיהן בעבר כרב הראשי לישראל.

קרא עוד:

[postim]

כמו כן, על פי הפרסומים שכבר דיווחנו עליהם כי יתוקן נושא הגיל, אזי הרב לאו רואה עצמו כמועמד ראוי.

חשוב לציין, ההודעה הזו למעשה מזימה את הדיווחים כי הרב לאו ירד מהמירוץ ולא יתמודד לכהונה נוספת ובכך יסלול את הדרך לבחירתו של הרב יעקב אריאל, המכהן כיום כרבה הראשי של העיר רמת גן.

על פי הדיווחים שהגיעו לכתב JDN עולה כי, הרב לאו לא יתמודד לכהונה נוספת ובתמורה מועצת הרבנות הראשית תאריך את כהונתו בעיר תל אביב לחמש שנים נוספות כלומר עד גיל 80 של הרב.

כזכור, החוק מאפשר לרב עיר לכהן עד גיל 80 באם מועצת הרבנות הראשית לישראל מחליטה להאריך את הכהונה. גורמים שונים אמרו לכתב JDN כי לאחר חמש שנים ימונה בנו של הגרי"מ לאו הרב דוד לאו רב העיר מודיעין לרב ראשי בעיר תל אביב. כאמור, המידע הזה מוזם הערב עם פרסום הודעתו של הגרי"מ לאו כי הוא יתמודד על הרבנות הראשית לישראל.

בתוך כך, הערב חשף הרב שמואל אליהו רב העיר צפת ובנו של הראשון לציון הגר"מ אליהו זצ"ל כי כרגע הוא מוותר על התמודדות לכהונת הראשון לציון והרב הראשי לישראל בכדי לא לפגוע בדיל אותו מסדר הרב חיים דרוקמן. "מפני כבודו של הרב דרוקמן" אמר הרב אליהו למשה גלסנר מרדיו קול חי "אני לא מתמודד". הרב אליהו מתח ביקורת על הדילים שנעשים פעם אחר פעם ומפקירים את משרת הרב הראשי הספרדי.

בשבוע הבא ינסו גורמים בהנהלת הקואליציה להביא את חוק הרבנות הראשית לישראל למליאת הכנסת.

4 תגובות

איזה בדיחה הרי הרב דוד לאו יתמודד לרב הראשי לישראל

ומה קורה אצל הרב גורסמן הרי אתם כל הזמן כותבים שהוא מתמודד יתמודד

חבל על הזמן שלכם אין סיכוי בכלל לרב שמואל אליהו חבל על הזמן שיגיד תודה על הרבנות בצפת

מה הקשקושים פה?
מועצת הרבנות אישרה כבר לפני שנה את הארכת כהונתו עד 80.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *