ביוזמת פייגלין: רב ראשי אחד לישראל

ח"כ משה פייגלין מסיעת הליכוד יוזם הצעת חוק לפיה יוותרו על שני רבנים ראשיים, ספרדי ואשכנזי ובמקומם ייבחר הרב שיקבל את מירב הקולות | ח"כ דב ליפמן מ'יש עתיד' היה בין ראשוני החותמים.

הח"כ התימהוני של הליכוד מנסה לקבל לגיטימציה תקשורתית, ועתה הוא יוצא ביוזמת חקיקה –שבו יבחרו רב ראשי אחד במקום שניים כיום. "משמעות ההצעה היא שאין יותר חלוקה לרב אשכנזי ורב ספרדי, מי שזוכה במרב הקולות הוא הרב הראשי של כולנו", מסביר פייגלין בדף הפייסבוק.

קרא עוד:

[postim]

ח"כ פייגלין החל להחתים חברי כנסת שלטענתו בירכו על היוזמה החדשה: "רוב חברי כנסת שהספקתי לדבר אתם הגיבו בברכה ואפילו בהתלהבות. הראשון שצירף את חתימתו לרשימת היוזמים היה ח"כ דב ליפמן מ'יש עתיד'".

עוד טוען פייגלין כי "החלוקה בין העדות השונות בישראל היא תוצאה של כאלפיים שנות גלות, בהם שמר עם ישראל על תורתו ואמונתו בצורה מפליאה. לשמירת המסורת ופרטי המנהגים כפי שנוצרו במהלך הדורות יש משקל רב בפלא זה. יחד עם זאת, עתה כאשר עם ישראל חזר לארצו מטרתנו היא לפעול לאחדות העם ולהחזרת תורה לתפארתה שלא תהא כשתי תורות. אין כוונתו למחוק את מסורת העבר, אך יחד עם זאת רוצים אנו להציב יעד של אחדות לעתיד".

"הנצחת ההבדלים בין העדות השונות במסגרת תפקיד ממלכתי לכל אחד מבני העדות, מפגרת אחר המציאות המתפתחת. גדולי התורה ילידי הארץ חניכי ישבות ארץ ישראליות , מוצאים את הדרך לפסוק לציבור גדל והולך של מי שזהותו העדתית כבר לא משמעותית מחד, ולבני העדות השונות – כל אחד לפי דרכו. בתיקון החוק אנו מאפשרים לעולם הרבני להיות שותף למהפכה שעובר עם ישראל השב מהגלות: ממעמד קהילתי מפורד, אל ההיסטוריה במעמד של עם אחד. הגיע העת לקידום תהליך שיבת ציון לא רק מבחינה מדינית וחברתית אלא גם מבחינה דתית" לטענתו .

"לפי הצעה זו, יבחר רב ראשי אחד למדינת ישראל שיישא גם את התואר החופף והקודם לו 'הראשון לציון'. הרב הראשי יעמוד בראש מועצת הרבנות הראשית. במקביל, יבחר נשיא בית הדין הרבני הגדול שיעמוד בראש מערכת בתי הדין, ויהיה חבר במועצת הרבנות הראשית מכוח תפקידו". מסכם פייגלין.

4 תגובות

צודק במאה אחוז בשביל מה צריך שניים?

אתה מדבר שתויות

לי יש רעיון יותר חזק:
שגם אחד לא יהיה..
מי בדיוק צריך רב ראשי?

רב ראשי זה בכלל מנהל של הרבנות הראשית אז אחד כן צריך,

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו