כדי לטהרנו: בתוך 27 שעות חנך האדמו"ר מסאטמאר 3 מקוואות

בתוך כיממה חנך האדמו"ר מסאטמאר 2 מקוואות בקעמפים שבהרי הקטסקילס | כן הכשיר את המקווה הגדול והמפואר בעולם שנבנה בוויליאמסבורג | מכיל 24 בורות טבילה ועלות בנייתו הסתכמה בכ12 מליון דולר

שבוע לפני שרבבות יהודים ברחבי העולם ישירו וירקדו לקול צלילי הניגון המפורסם "אמר ר' עקיבא לפני מי אתם מטהרים מה המקוה מטהר", חנך כ"ק אדמו"ר מסאטמאר שליט"א בתוך 27 שעות שלשה מקוואות חדשות.

קרא עוד:

[postim]

בשעות הצהריים (שני) הגיע האדמו"ר מסאטמאר לביקור בקעמפ בית רחל בהרי הקטסקיל, שם נופשים החסידים בחודשי הקיץ, ולצורך כך נבנה המקווה שישרת אותם לאורך אותם חודשים בהם הם שוהים בקעמפ הרחק מביתם, האדמו"ר ערך מסיבת לחיים בבית המדרש של הקעמפ יחד עם מנהלי ומארגני הקעמפ שכבר נמצאים בעיצומן של ההכנות, ונשא בפניהם דברות קודש בגודל מעלת טהרתן של ישראל.

לאחר מכן יצא ושם יצק את המלט אל תוך בור המקוה שיושלם בנייתו עד שיגיעו תושבי הקעמפ בחודשי תמוז – אב, משם המשיך האדמו"ר לקעמפ 'רב טוב' גם הוא שייך לחסידי סאטמאר, גם שם ערך האדמו,ר מסיבת לחיים נשא דברות קודש בפני מנהלי ומארגני הקעמפ, ויצק לתוך בורות המקווה את המלט.

למחרת (ג') בשעות הבוקר יצא האדמו"ר ממעונו בקרית יואל לשכונת ווילאמסבורג יחד עם כל רבני ודייני סאטמאר בניו יורק וכן נדיבי עם, כדי להכשיר את מקוה הטהרה החדש שנבנה בשכונה, המקווה החדש הינו המקווה הגדול והמפואר בעולם – עשרים וארבע בורות טבילה משוכללים, היות ומדובר ב24 בורות ומי המעיין לא יוכלו להגיע אל כולם, נבנה בסמוך מין מאגר, אליו נכנסים מי המעיין, ובפתיחתו מתבצעת מלאכת ההשקה לכל הבורות.

במעמד האדמו"ר רוקנו את המים שהיו בתוך המאגר מספר פעמים, כמן כן שפכו לתוך המים הראשונים מספר בקבוקי יין כנפסק להלכה, כדי שישתנה צבעם, לאחר מכן הדיחו את המאגר מספר פעמים כדי לוודא שהמים שייצאו מתוכו יהיו צלולים, לאחר שווידאו כי המים צלולים, בוצעה מלאכת ההשקה לעשרים וארבעה הבורות ובכך הוכשרו לטבילה.

לאחר מכן פנה האדמו"ר לנדיבים שעמדו לצידו וביקשם לשאת בעול הוצאות בניית המקווה המפואר, אלה הרימו תרומה בסך מאה אלף דולר כל אחד, לטובת המקווה שעלות בנייתו מסתכמת בכ-12 מליון דולר.

במעמד הלחיים שנערך לאחר מכן בראשות האדמו"ר, נשא דברים בנו הגה"צ אב"ד סאטמאר וויליאמסבורג שליט"א שפיקח על כל העבודות בפן ההלכתי, את המשא המרכזי נשא האדמו"ר מסאטמאר שתחילה דיבר בגודל מעלת טהרת המקווה עד כמה הטבילה משפיעה על הנהגת האדם, והודה נרגשות לנדיבי העם על תרומתם הנכבדה למען טהרת עם ישראל.

לצפייה בגלריות ליחצו על הלינק:

בחנוכת המקוה במחנה בית רחל

בחנוכת המקוה במחנה רב טוב

בהכשרת המקווה בוויליאמסבורג

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *