שטרנהל חושף: פירון מתחנן לבקר במוסדות החרדים

שר החינוך שי פירון פועל רבות כדי לשכנע מנהלי מוסדות חרדים שיאשרו לו לסייר במוסדותיהם | בשיחה עם מנהל חרדי אמר פירון: "אתם לא תעמדו בפיתוי, אני אציע לכם מיליוני שקלים בעבור לימודי אנגלית"

מנהלי מוסדות החינוך החרדים התעוררו היום לבוקר שחור, זאת בעקבות הצגת חוק ההסדרים שבמרכזו יפגעו מוסדות החינוך התורניים.

קרא עוד:

[postim]

כפי שפורסם, מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל' פרסמה הודעה לפיה לא ילמדו ליב"ה במוסדות החינוך התורנים – חרף האיומים החוזרים ונשנים מבית היוצר של שר החינוך שי פירון שהודיע כי יופסקו התקציבים למוסדות בהם לא ילמדו ליב"ה.

יו"ר איגוד מנהלי המוסדות, הרב נתן שטרנהל, מרגיע את המנהלים המודאגים. בשיחה לJDN הוא מבהיר "אין ממה לחשוש, הכול דיבורים – פופוליזים זול. בסופו של יום, כשיוגש התקציב, כל הגזירות שעליהם דיבר לפיד לא יתממשו, למעט פגיעה מינורית בתקציבי הישיבות שיתכווצו ל- 730 ש"ח בסך הכל".

שטרנהל שואב אופטימיות בעיקר משיחות סגורות שהוא מקיים עם מנהלי מוסדות, שטרנהל מספר, "שח לי מנהל חיידר, ששר החינוך שי פירון יצר עמו קשר בשבוע שעבר וביקש לבוא לסייר במוסד שהוא מנהל. הוא כמובן סירב. פירון אמר לו בסוף "אתם לא תעמדו בפיתוי, אני יציע לכם מיליוני שקלים בעבור לימודי אנגלית".

לדברי שטרנהל: "שר החינוך פירון חושש מניתוק היחסים עם מנהלי מוסדות החינוך, מה שיביא לקריסת תכנית הליב"ה שלו ושל ראש מפלגתו לפיד. החלום של לפיד הוא לסייר במוסדות החינוך והוא מוכן לשלם על התענוג הזה כל הון שבעולם, התנגדות החרדים מציבה אותו באור שלילי . "בסוף ישבו מנהלי המוסדות ויעגלו פינות עם פירון", מעריך מנהל איגוד המוסדות.

לגבי הפגיעה בתקציב הישיבות הוא אומר: "לא יפגעו לא בישיבות ולא באברכים- האוצר מציע עז ובסוף הוא יקח עז אחרת, הבית היהודי לא יסכים לזה אני שוחחתי עם אורי אריאל הוא אמר לי שהם יתנגדו לכל המהלך של קיצוץ כנגד הישיבות שיפגע גם בישיבות ההסדר הדלי"ם.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן