ש"ס ויהדות התורה יפעלו במשותף בבחירות לרבנות הראשית

אחדות בין יהדות התורה לש"ס בבחירות לרבנות הראשית לישראל | ציפי לבני ו'ישראל ביתנו' מתנגדים ל'חוק עמאר' | הבחירות יתקיימו במועדם - חודש תמוז | השאלה שנותרה פתוחה: מי יהיה הראשון לציון במקום הגרמ"ש עמאר?

הבחירות לרבנים הראשיים לישראל עולים שלב, אתמול (שלישי) הייתה זו חברת הכנסת ציפי לבני שהצהירה כי לא תתמוך בחוק עמאר, מיד אחריה מפלגת 'ישראל ביתנו' הוציאה הודעה ברוח דומה כי לא תאפשר את העברת 'חוק עמאר' וממילא הרבנים הראשיים לישראל יסיימו את תפקידם בחודש תמוז.

קרא עוד:

[postim]

ציפי לבני הוסיפה אתמול ואמרה כי הנחתה את אנשי משרד המשפטים שבמקרה ו'חוק עמאר' יעבור, הם לא יגנו על החוק בבג"ץ. כמו כן, העריכה לבני כי בג"ץ לא יאשר את 'חוק עמאר' בשל היותו חוק פרסונלי.

ח"כ אריה דרעי אמר היום (רביעי) בראיון מיוחד שהעניק לפרשן רדיו קול חי, משה גלסנר. כי יש הסכמה בין בית מרן הגר"ע יוסף שליט"א, לבין בית מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א, כי יש לפעול באחדות ובשיתוף פעולה בין יהדות התורה לש"ס בבחירות לרבנות הראשית לישראל שיערכו בחודש תמוז הקרוב.

דברי דרעי נאמרים לנוכח ההצהרות של ציפי לבני וישראל ביתנו. "אם כך הם פני הדברים", אומרים בכירים במערכת הפוליטית, "אזי המירוץ פתוח ובורסת השמות רק תעלה".

כזכור, הראשון לציון הגרמ"ש עמאר, ביקר בבית מרן הגר"ע יוסף שליט"א וביקש ממנו לתמוך בדיל של הרב יעקב אריאל, אולם הגר"ע סירב לתמוך בדיל.

כמו כן, מקורבים בבית מרן אמרו כי הגר"ע מתנגד באופן נחרץ לבחירתו של דוד סתיו, רב העיר שוהם ומרבני צוהר לתפקיד הרב הראשי.

ביהדות החרדית מאמינים כי אפשר שרק בחירתו של הגר"י שפירא, ראש ישיבת מרכז הרב, תוכל להציל את המצב שכן מדובר במועמד שיהיה מקובל הן על היהדות החרדית והן על הציבור הדתי לאומי.

השאלה שנותרה פתוחה, מי ימונה לראשון לציון במקומו של הגר"ש עמאר?

2 תגובות

זהו, עכשיו אפשר לבקש מהרב שמואל אליהו שירוץ לתפקיד ראשון לציון

להרב דוד שפירא יש כושר? אז מה הבעיה?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן