בית המשפט קבע: נשות הכותל אינן עוברות על החוק

זעזוע: בית המשפט המחוזי קבע כי אין כל בעיה חוקית שנשות הכותל יתפללו ברחבה "הכותל לא שייך לאורטודוקסים" | רב הכותל בתגובה: "אפנה ליועץ המשפטי כדי לערער על החלטת בית המשפט"

בהחלטה שערורייתית דחה בית המשפט המחוזי את ערעור משטרת ישראל על החלטת בית משפט השלום, לשחרר את חמש נשות הכותל ללא תנאים מגבילים.

קרא עוד:

[postim]

בפסיקה זו אימץ בית המשפט המחוזי את החלטת בית משפט השלום, שדחתה את בקשת המשטרה למנוע מהמתפללות כניסה לרחבת הכותל המערבי. המשמעות; הפרובוקציה החודשית מקבלת גושפנקא מבית המשפט שיאפשר לנשות הכותל להתפלל ברחבת הכותל ללא שום מניעה משפטית.

בנימוק להחלטה קבע השופט כי "בית המשפט מעולם לא קבע איסור תפילה בכותל על-ידי נשות הכותל". לפיכך לא קיים חשד סביר להתקיימות עבירה של הפרת הוראה חוקית, עוד ציין השופט כי בג"צ מעולם לא קבע הוראה חוקית האוסרת על נשות הכותל להתפלל בעזרת הנשים בכותל.

רב הכותל והמקומות הקדושים, הרב שמואל רבינוביץ' אומר בתגובה להחלטת בית המשפט המחוזי כי יפנה אל היועץ המשפטי לממשלה ואל פרקליטות המדינה לבחון את השלכות פסק הדין ואת משמעויותיו, ובמיוחד בהתייחס להחלטת בית המשפט העליון.

גם אחרי פסיקת בית המשפט המחוזי בירושלים, רב הכותל המערבי קורא לכל הצדדים לנהוג באחריות: "הכותל המערבי הוא המקום המאחד האחרון שנותר לנו. קל להבעיר את רחבת הכותל באש המחלוקת. קשה הרבה יותר למצוא את דרך האמצע שתאפשר לכולם להמשיך ולהרגיש שייכים ורצויים בכותל. אני מתחנן בפני רשויות המדינה, והרוב הדומם, שהכותל המערבי קרוב לליבו, למנוע מקנאים מכל הצדדים להפוך את רחבת הכותל לאדמת מריבה בין אחים".

יו"ר נשות הכותל ענת הופמן הגיבה בשמחה להחלטת בית המשפט "זהו יום חג, יום של שחרור הכותל מחדש, שחרור המביא איתו בשורות של שוויון, פלורליזם ורב-גוניות. מדובר בהחלטה מהפכנית, המאפשרת ביטוי ליותר מצורת תפילה אחת וכוללת תקדימים שישנו סדרי עולם".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *