מתווה פרץ לגיוס: 3000 בחורי ישיבה עוד השנה

פרץ הציע: 3,000 חרדים יתגייסו עוד השנה | מדוע נעדר השר אריאל מישיבת ועדת הכספים לטובת ישיבת הועדה?

התפתחות בישיבת ועדת השרים לסוגיית השוויון בנטל: במהלך ישיבת הועדה זכה מתווה לגיוס חרדים שהציע השר עמיר פרץ, לתמיכה רחבה ומסתמן כי הועדה תאמץ את המתווה שהציג.

קרא עוד:

[postim]

ברשת ב' דווח, כי השר פרץ הציע שהחלטות הועדה יהיו מעשיות ויכנסו לתוקפן כבר השנה. על פי מתווה פרץ, בשנה הקרובה יתגייסו כ-3,000 חרדים לשירות צבאי או אזרחי, מספרם יגדל בכל שנה, עד שיגיע ל 5,600 חרדים. כל זאת ימומש תוך ארבע שנים.

פרץ מציע כי בני ישיבות עד גיל 28 יוכלו לקבל פטור משירות ולצאת לעבוד.

ברקע יעבדו צוותי עבודה – של משרד ראש הממשלה וידונו במתן הפטורים .

בד בבד, חושף אתר "פתרונט", מה באמת יותר מעניין את השר אורי אריאל, האם גיוס החרדים לצה"ל, או מצוקת הדיור?. על פי הדיווח דווקא בשעה בה התכנסה וועדת הכספים לדון באחד הנושאים הבוערים על סדר היום של המדינה: מצוקת הדיור. בחר אריאל להעדר לטובת השתתפות בישיבת הועדה לשויון בנטל.

מטבע הדברים, האורח המרכזי בדיון שהיה צריך להיות נוכח בדיון כזה ולהעניק תשובות לחברי הוועדה, הוא שר השיכון אורי אריאל מ'הבית היהודי'. ואכן, אריאל הבטיח את השתתפותו בדיון ושמו אף הופיע באתר הכנסת כמי שצפוי להיות האורח המרכזי בדיון.

אולם היום התברר, ששנאת הדת של חברי ה'בית היהודי' שחברו ל'יש עתיד', חזקה יותר מהכל, כולל מדיון חשוב על מצוקת הדיור. התברר, ששר השיכון מצא לנכון לבטל ברגע האחרון את השתתפותו בדיון בוועדת הכספים ותחת זאת העדיף להשתתף "בדיונים דחופים בוועדה לשוויון בנטל".

במקום להסביר איך הוא עומד לפתור את בעיית מצוקת הדיור, מעדיף השר להשתתף בעוד דיון על גיוס החרדים לצבא, שם לפחות הוא לא צריך להתמודד עם שאלות קשות.

לזכותו של אריאל יאמר, שאולי הוא באמת "חרד" לגורלם של בני הישיבות ומפני גזירת הגיוס העדיף לוותר על השתתפות בישיבת ועדת הכספים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *