רבני תקומה לבנט: אל תכפה ליב"ה

במכתב ששלחו ליו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט ביקשו רבני תקומה שלא לפגוע בעולם התורה ולא לכפות לימודי ליב"ה על המוסדות התורניים

רבני 'תקומה', שיגרו היום (רביעי) מכתב יוצא דופן המיועד ליו"ר 'הבית היהודי', השר נפתלי בנט, ולחברי סיעתו. במכתב דורשים הרבנים שלא ייתן את ידו לפגיעה בתקציבי הישיבות ושלא לכפות בשום אופן את לימודי הליב"ה על מוסדות התורה.

קרא עוד:

[postim]

החתומים על המכתב הם רבני תקומה, הרבנים: דב ליאור, חיים שטיינר, איסר קלונסקי והרב דוד חי הכהן .יש לזכור כי מדובר ברבנים שקיבלו התחייבות מאנשיהם בכנסת (אורי אריאל) שהם יעמדו על המשמר לבל תפגע שערה אחת מראשם של לומדי התורה, אולם, משראו כי החרב הולך וננעצת בעורפם של לומדי התורה יצאו מגדרם ושיגרו מכתב חריף בו הם מביעים את דעתם בצורה נחרצת כנגד כל פגיעה אפשרית בלומדי התורה. "אנו מוצאים לנכון להבהיר באופן חד משמעי שלימוד התורה בטהרתה ללא שום תנאי או הגבלה הינו מקור חיים וחמצן לקיומו של עם ישראל ומדינת ישראל", כותבים הרבנים במכתבם.

"לא ייתכן שנהיה שותפים לדרישות לפגוע בתקצובם של מוסדות לימוד אלו, בין אם מדובר על תלמודי תורה וישיבות קטנות וגדולות ציוניות ובין אם מדובר על מוסדות בציבור החרדי".

הרבנים ממשיכים וקוראים לסיעת 'הבית היהודי' "להתנגד בכל תוקף לכל הגזירות הכלכליות שאינן צודקות ביחס לקיצוצים במוסדות התורה והחינוך ולניסיון לחייב בלימודי ליבה את המוסדות התורניים".

"התורה שבכתב ושבעל פה ולימודי האמונה – אלו הם לימודי הליבה של עם ישראל. יש לעמוד בתוקף על עצמאותו של החינוך הדתי ותכניו".

הרבנים הביעו את התנגדותם להרחבת הגוף הבוחר את הרבנים הראשיים לישראל. "הרצי"ה ורוב מניין ובניין של רבני ישראל עמדו בתוקף בעבר שלא לשנות את החוק ושלא לאפשר לחשבונות ולשיקולים זרים לפגוע פגיעה כלשהי ברבנות הראשית. כל התערבות שכזו ומגמות נסתרות יביאו חלילה לכרסום במעמדה ובתוקפה של הרבנות הראשית ולאי שיתוף פעולה של רבנים עמה"ר, סיימו את מכתבם.

2 תגובות

אין סיכוי שבנט החילוני יקשיב להם, אצה לו הדרך לחסל את החרדיות.

מגעיל לראות את אותם שנתנו את הכוח לפושעים ועוד רוצים להראות את עצמם כמוחים נגד וכאילו שלא ידם שפכו את הדם הזה.
[אם זה באמת היה מפריע להם, הם היו יודעים איך למנוע את בנט נבחרם ללכת עם הס.ס. היהודי]
הי"ד…

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *