ראשי ישיבות חרדים הופתעו לקבל לידיהם מכתב "דיסקרטי" מיו"ר הועדה לשוויון בנטל | פרי מזמין את הרבנים להשמיע לו את "רחשי הציבור התורני" | המכתב שהיה אמור להיות דיסקרטי, התפרסם הבוקר בעיתון 'הפלס'

הבוקר (חמישי) התפסם בעיתון 'הפלס', מכתב רשמי מאת השר יעקב פרי, שיועד לראשי ישיבות חרדיות ברחבי הארץ. להפתעתם של הרבנים, יו"ר הועדה לשוויון בנטל, מזמין אותם לפגישה דיסקרטית.

קרא עוד:

[postim]

המכתב שנשלח, דיסקרטי כבר לא יהיה, נכתב על ידי השר פרי כשהוא מביע את בקשתו להידברות עם החרדים. הוא מזמין את ראשי הישיבות להשמיע את דעתם בנושא גיוס בני הישיבות. "אין צורך להכביר במילים אודות הרגישות הטמונה בנושא המורכב והרגיש

"בתור יו"ר הוועדה לשוויון בנטל, אני מעוניין מאוד לשמוע את דעותיך, הן על המציאות דהיום והן על המתווה המתהווה, או בכל נושא אחר אשר כבודך סבור כי הוא קשור לנושא, אם באמצעות הופעתך בפני הועדה, בשיחה אישית עמי או בכתב".

"הוועדה מבקשת לדון בכל הסוגיות הרגישות, ושמה לה למטרה לקבל החלטה ולפעול ברגישות המרבית תוך סיכול כל ניסיון לשסע ציבור בציבור ולנגח חלקים בחברה הישראלית", נכתב במכתב.

עוד מוסיף פרי, כי נוכח העובדה שנושא השוויון בנטל עומד בראש סדר העדיפויות של הממשלה החדשה, "לדעתי מן הראוי שוועדת השרים תקבל ממך תמונת מצב מקיפה וחוצת מגזרים ומפלגות, אשר תהא לנו לעזר בגיבוש הצעת החוק".

במכתבו, מזמין השר פרי את ראשי הישיבות לפגישה אישית כדי שיוכל לשמוע את "רחשי הציבור התורני", והוא מוסיף, "הנני להבטיחך כי פנייה זו היא אישית ודיסקרטית".

בעיתון תוקפים את המכתב: "השר מבקש לגיטימציה לעבודת הוועדה ולמגמותיה המסוכנות, אך ברור כשמש ששום מרביץ תורה לא ייפול במלכודת ויעניק הכרה לוועדה שמבקשת לממש מטרות הרסניות. השר פרי וחברי הוועדה יודעים מהי עמדתו הנחרצת של עולם התורה, שהובעה ופורסמה כמה וכמה פעמים על ידי גדולי ישראל וראשי הישיבות".

ונוספת האזהרה בתוך הכתבה, לבל יפלו חלילה לידי רוך לשונו של פרי. "כל תכליתה ומטרתה של הפנייה החדשה היא לעטוף במילים יפות ובפה רך את הכרזות המלחמה של הממשלה החדשה, שמבקשת להוביל מלחמת תרבות ולפגוע ביסודות קיומו של עולם התורה וציבור היראים".

'הפלס' הביא ציטוטים בשם ראשי ישיבות: "לא נשתף פעולה עם גופים שקמו כדי להחריב את עולם התורה".

 

המכתב לראשי הישיבות

מכתב השר פרי בעיתון הפלס