'הבית היהודי' נגד קיצוץ תקציבי הישיבות

אל מאבק החרדים נגד הקיצוץ בתקציב הישיבות מצטרפים ח"כים מ'הבית היהודי' | אבי וורצמן ואיילת שקד מנהלים מו"מ מול משרד האוצר | הקיצוץ יפגע גם בישיבות הסדר ולא רק בחרדים

בבית היהודי מנהלים מגעים עם בכירים באוצר, בניסיון להביא להפחתת הקיצוץ בתקציב של עולם הישיבות – כך מדווח הבוקר (ראשון) ב'דה מרקר'.

קרא עוד:

[postim]

חברי הכנסת המנהלים את המגעים, הנם חברי הכנסת אבי וורצמן ואיילת שקד, המתאמים עמדות מול חברי הכנסת משה גפני ויעקב אשר מיהדות התורה וכן עם אריה דרעי מש"ס.

"אני מתנגד בתוקף להצעה לקצץ 340 מיליון שקל בתקציב הישיבות, וחושב שאסור לבצע פגיעה לא מידתית בתקציב זה. המדינה צריכה לעודד את ערך הלימוד בישיבה, ולא לבצע קיצוץ חד כל כך. יש גידול טבעי בעולם הישיבות, אבל התקציב לא גדל במשך השנים", אמר וורצמן.

וורצמן ציין, כי את הדברים הללו אמר ללפיד, שהיה קשוב לדברים. "עולם התורה הוא לא עניין של החרדים בלבד, אלא גם עניין של הבית היהודי. יש הרבה מוסדות ציוניים שעלולים להיפגע, כמו ישיבות הסדר ועוד", נימק וורצמן.

וורצמן התייחס להקלות בנושאי סבסוד המעונות ואמר, כי "אם רוצים להפחית את ההקלות בארנונה ובהנחות למעונות, יש לעשות זאת בחוכמה ולא באופן שידרדר אנשים אל מתחת לקו העוני. את הכסף שרוצים לחסוך באמצעות ביטול ההטבות הללו, יש להפנות לשילוב החרדים בשוק העבודה, באמצעות עידוד תעסוקה, יצירת קורסים והכשרות מקצועיות".

4 תגובות

רשעים

איכס מגעיל.
וורצמן ציין, כי את הדברים הללו אמר ללפיד, שהיה קשוב לדברים. “עולם התורה הוא לא עניין של החרדים בלבד, אלא גם עניין של הבית היהודי. יש הרבה מוסדות ציוניים שעלולים להיפגע, כמו ישיבות הסדר ועוד”, נימק וורצמן.

כל עוד שהוא לא הבין שזה לא פוגע גם בישיבות ההסדר הכל בסדר. הא ?
והדם של החרדים הפקר ?

אל תהיו שותפים ליחסי הציבור של הבית היהודי!!!

חברים
אין מה להתייחס לא לחיוכים ולא לצעקות של האנשים הזבי חוטם הללו
פשוט כלום גארנישט נאדה
הם שוים פחות מקליפת השום וזהו
לא אמרו/ כן אמרו -בשבילי חד הוא
תודה רבה

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו