בעדה החרדית נשלמת ההערכות לקראת הפגנת הענק מול לשכת הגיוס בירושלים כדי למחות כנגד גזירת השמד שמטילה ממשלת לפיד על הציבור החרדי בארץ הקודש | מרן פוסק הגר"ש וואזנר מצטרף וקורא לבני הישיבות להגיע לעצרת

ביום חמישי אסרו חג שבועות, תערך עצרת קול זעקת הצלה מול לשכת הגיוס בירושלים בהשתתפות כ"ק מרן הגאב"ד שליט"א והגאוה"צ הביד"צ שליט"א.

קרא עוד:

[postim]

במודעות שפורסמו בשכונות החרדיות בירושלים נכתב: "ירושלים תכריז בקול גדול נגד האינקוויזיציה הציונית; "שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד".

בתכנון הראשוני נדמה היה כי העצרת תתקיים ערב חודש סיוון, אולם בשל בקשת מרנן רבנן שליט"א לדחות את קיומה, היא נדחתה למוצאי שבועות.

הבוקר (ראשון) העדה החרדית מקבלת תמיכה בדמות חתימתו של מרן פוסק הדור הגאון רבי שמואל הלוי וואזנר שקורא בכרוז של העדה להשתתף בעצרת המחאה.

על "הציבור לצאת ולהשתתף כי זהו קיומה של תורה", נכתב במודעות עליהם חתומים שמותיהם של גאב"ד העדה החרדית הגרי"ט וויס, הראב"ד הגר"מ שטרנבוך וחברי הבד"צ.

בינתיים נעשים מאמצים כבירים מצד עסקני העדה החרדית לרתום למערכה את כל הפלגים בציבור החרדי, לעת עתה מסתמן כי מרן הגר"ש אויערבאך יורה לתלמידיו להשתתף בהפגנה, ומספר ישיבות תחת חסותו יבואו לעצרת המחאה.

כמו כן, עסקני העדה פועלים בבתיהם של מרנן ורבנן שליט"א להביא לחזית אחידה ע"מ שבני הישיבות יצאו בהמוניהם כדי למחות כנגד גזירת הגיוס.