סימני ריכוך? הקיצוץ בישיבות בוטל

על פי התוכנית, תקציבן של ישיבות שבהן לא לומדים מקצועות ליבה היה אמור להיות מקוצץ במחצית, אולם כעת נודע, כי משרד האוצר חזר בו ופקידיו החליטו על הסרת הסעיף האמור מחוק ההסדרים. במקביל הודיעו במפלגת יש עתיד כי בכוונתם להגיש חוק ייחודי בעניין

האם מדובר בנסיגה מכוונת הקיצוץ או שמא בעניין טכני שיבוא על פתרונו בחוק מיוחד? משרד האוצר החליט שלא לכלול בחוק ההסדרים את הסעיף המקצץ במחצית את תקציב הישיבות הקטנות שבהן לא לומדים לימודי ליבה. במקביל, הודיעו במפלגת יש עתיד, מפלגתו של שר האוצר, כי בכוונתם להגיש הצעת חוק שתעשה סדר בעניין, והיא זו שתשלול את התקציב ממוסדות שבהם לא לומדים לימודי ליבה.

קרא עוד:

[postim]

לא ברור מה עומד מאחורי השינוי, אם מדובר בעניין טכני ולפיו לשם קיצוץ תקציב הישיבות הקטנות נדרש חוק מיוחד, או שמא נערי האוצר נסוגו והחליטו למזער את הקיצוץ על הציבור החרדי, כך או כך, בספר התקציב הנוכחי לא מופיע הקיצוץ האמור ואי לכך הישיבות הקטנות ימשיכו לקבל את התקציב בשיעור אותו קיבלו בשנים האחרונות ללא כל שינוי.

הידיעה על ביטול הקיצוץ התקבלה באנחת רווחה בקרב מנהלי המוסדות אולם אלו עדיין חוששים מפני הצעת החוק שבכוונת יש עתיד להגיש ושעלולה להביא לקיטון בתקציב המיועד לישיבות.

כיום מקבלות הישיבות הקטנות תקציב בשיעור של 60% מזה שמקבלים מוסדות החינוך של הציבור הכללי באותה שכבת גיל, והקיצוץ האמור, אילו היה יוצא לפועל, היה מעמיד את התקציב על 30% בלבד מרמת התקציב של מוסד מקביל.

על פי נתוני משרד החינוך, רק ל-22% מבוגרי הציבור החרדי יש תעודת בגרות, ולדברי לפיד, היעדר התעודה משפיע לרעה על אפשרות התעסוקה של הציבור החרדי בארץ.

2 תגובות

מה עם התקציב של הכוללים האם בטלו גם שם הקיצוץ ?
וזה הפרנסה של עניים לומדי תורה

ברכות לנציגינו המסורים בכנסת העושים עבודת קודש תוך התרחקות מאור הזרקורים, ומצליחים להביא בסייעתא דשמייא, לביטולם של רוב הגזירות אם לא את כולם, (כעת פורסם בכלי התקשורת כי גם גזירת מיצוי כושר השתכרות כקריטוריון להנחות בארנונה וכו' נדחה לשנה הבאה.).
כה לחי!!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *