במסגרת התקציב המתגבש הבטיח שר האוצר לצמצם את מספר תאגידי המים ל-15 וכך לחסוך בעלויות ולהוזיל את מחירי המים | היום הוא הודיע על ביטול התוכנית: מחירי המים ירדו ב-5% לאחר שהתאגידים יתייעלו | השאלה היא כמה המחיר יכול היה לרדת אילו לפיד היה עומד בדבריו?

תאגידי המים הצטרפו היום לרשימת הבלתי מנוצחים של שר האוצר יאיר לפיד, לאחר שהוא הודיע היום באופן רשמי על כניעתו לסירובם לממש את המתווה שהציג בחוק התקציב. לפיד אומנם מבטיח כי מחיר המים יוזל ב-5% עד לסוף שנת 2015,

קרא עוד:

[postim]‬‏

אך בכיר בענף אומר: "אם התאגידים היו מאוגדים ל-15 תאגידים אזוריים, כמו שתוכנן מלכתחילה, היה ניתן להוזיל את מחיר המים ב-35%". אז מי נותר ברשימת הקיצוצים, לאחר שהטייקונים, הוועדים הגדולים, משרד הביטחון, חברת החשמל והנמלים יצאו ממנה? החרדים, הם מככבים בראש הרשימה.

משרד האוצר הציג את ההתקפלות במסווה של 'רפורמה' שכביכול תתקיים בהסכמה בין האוצר לבין התאגידים, אך מאחורי הניסוחים השונים מסתתרת האמת העירומה ולפיה לפיד נכנע שוב, והפעם לתאגידי המים שיוצגו על ידי השלטון המקומי.

בהודעה נמסר כי סוכם על מהלך של התייעלות במסגרתו ירד מחיר המים ב-5% עד לשנת 2015 ועל כן לא יהיה צורך בצמצום מספר התאגידים, אך האמת היא כי מאז נכנסו התאגידים והחלו לשווק את המים לבתי ישראל, מחירם הכפיל את עצמו ויותר מכך.

אילו הייתה נערכת רפורמה אמיתית בתחום הפרוץ היו מחירי המים יורדים בשיעור של 35% ובעקבות התקפלותו של לפיד נשלם כולנו סכומים גבוהים ובלתי
המהלך הנוכחי מפתיע לאחר שמשרד האוצר ורשות המים חזרו ואמרו בשנים האחרונות כי בשביל לצמצם עלויות בתאגידי המים חייבים לצמצם את מספר התאגידים המנופח. בעיקרי ההסכם שהוצגו אין מנגנון של צמצום התאגידים. בשלטון המקומי טענו לאורך השנים כי ישנן דרכים אחרות להוזיל את מחיר המים, אולם עד היום טענתו לא התקבלה.