שערורייה בצפת: מסמכים רפואיים אישיים הושלכו ברחוב ראשי

מה השליכו אנשי סניף קופת חולים לאומית בצפת? את המסמכים עם המידע הכי רגיש עליכם | תושב העיר שעבר ברחוב הראשי בצפת גילה לתדהמתו מחברות שלימות ובהן מסמכים אישיים המכילי מידע רגיש | קופת חולים בתגובה: מדובר במחדל מקומי

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

 • "בשעה שמתו מוטל לפניו" נותנים צדקה בעת ההלוויות

  תוכן מקודם

 • דואגים עכשיו למשפחות אסון מירון תשפ"א >>>

  תוכן מקודם

האם עובדי סניף קופת החולים לאומית בצפת לא שמעו על עקרון הסודיות הרפואית? אנשים שעברו אתמול (שלישי) ברחוב ירושלים במרכז העיר, נדהמו לגלות עשרות מסמכים רפואיים של מטופלים, בהם בדיקות מעבדה ומידע חסוי ורגיש על חולים, שהושלכו סמוך לפח אשפה. הם אפילו לא היו בתוך הפח, אלא לויים לעיניי כל.

קרא עוד:

[postim]

אם אתם תושבי העיר צפת, מבוטחים בקופת חולים לאומית וחשבתם שאתם מוגנים תחת חיסיון רפואי, כדאי שתחשבו פעם נוספת. מסתבר כי עובדי הקופה חשבו אחרת והחליטו שאפשר לזרוק את המסמכים הכי אישיים שלכם, סמוך לפח אשפה ברחוב ראשי!

המסמכים הרפואיים שנמצאו בידי תושב שעבר במקום, חושפים את שמם הפרטי של המטופלים, את מספר תעודת הזהות שלהם, את כתובת מגוריהם, גילם, מצבם האישי ועוד. על גבי המסמכים הרפואיים שכותרתם "שירותי רפואה לאומית", מופיעים גם פרטים חסויים על מצבם הבריאותי של חולים שנבדקו בשנים 2011-2010. באחד המסמכים צויינה בעיה גנטית של מטופל, ובמסמך נוסף מצוין תיאור טיפול ופרטים על דיאטה ותזונה.

האיש שמצא את החומר הסודי הרב שהושלך, זועם על הפרה בוטה של פרטיות. "מדובר בעיר קטנה, בה כולם מכירים את כולם. מידע כה רגיש שנחשף ברחובה הראשי של העיר, עשוי לגרור בעקבותיו סערה כמותה לא נראתה. מדובר בשערורייה של ממש".

יו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות ח"כ חיים כץ הגיב היום: "חשוב מאוד לשמור על חיסיון רפואי של כל מטופל במדינת ישראל. צריך לבדוק את העניין ולהבין איך דבר כזה קורה. זהו מעשה שצריך להוקיע".

משירותי בריאות לאומית נמסר בתגובה: "בלאומית שירותי בריאות קיימים נהלים מסודרים לטיפול בחומר רפואי כולל גריסתו ו/או העברתו לארכיון. במקרה שלפנינו מדובר בתקלה מקומית של הסניף והיא תטופל".

כמה קל להגיב בלקונית על מחדל. אך מי יודע כמה עוגמת נפש נגרמה למאות אנשים בעקבותיו. תושבי צפת מקווים כי יינקטו צעדים חמורים כלפי הגורמים האחראיים לפשע כה חמור ומקווים לחזור ולחוש בטוחים בחיסיון הרפואי המגיע להם על פי חוק. "אף אחד אינו רוצה לדעת שהשכן שלו מצא את המסמך שמכיל את כל המידע אודותיו. גם אם לא היתה לא כוונה רעה, התחושה קשה". מסכמים כך תושבים מודאגים רבים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן