התשובה החרדית לגזירת משרד האוצר

ארגון 'מאזנים' הפועל להטמעת כלכלה מאוזנת ערך השבוע כנס ראשון בביתר עלית בהשתתפות מאות אברכים מתוך סדרה של כנסים שתקיף את ריכוזי הציבור החרדי | רבה של מודיעין עלית הגר"מ קסלר שליט"א בכנס: "דברי חכמינו 'מזונותיו של אדם קצובין' נאמרו למי שמתנהג בתבונה"

גזירות משרד האוצר ובמיוחד הגזירות כנגד המשפחה החרדית, עמדו במרכז הכינוס שערך ארגון 'מאזנים' בעיר ביתר עלית, כינוס שמשך אליו מאות אברכים מתושבי העיר, שבאו ללמוד ולשמוע כיצד משפחה חרדית יכולה להתמודד כלכלית מול הגזירות הדרקונית בלי לפגוע ביציבות המשפחה.

קרא עוד:

[postim]

חשיבותו של הכינוס דווקא בימים טרופים אלו כאשר אוייבי הציבור החרדי מבקשים לפגוע במשפחות החרדיות באה לידי ביטוי בין כל דברי הנואמים בכנס, כאשר הובהר מעל לכל ספק כי התשובה החרדית לכל הגזירות האלו היא לפעול במשוכלות, אך מתוך אמונה ותקווה.

את המשא המרכזי בכנס, נשא הגאון רבי מאיר קסלר שליט"א רב ואב"ד מודיעין עלית, שנשא משא תורני השקפתי בנושא 'מזונותיו של אדם קצובין', כשהוא מדגיש כי הדברים נאמרו למי שמכלכל את צעדיו בתבונה, ולא עבור מי שמבזבז יותר מהכנסותיו על חשבון מה שאין לו. אחר הוסיף כי בתקופה זו יש משנואי התורה שמבקשים לסגור שערי בתי מדרשות, בכדי כביכול לעודד אברכים לצאת ולעבוד, וצריך להזהר מאלו..

הגר"מ קסלר התייחס בדבריו לבעיה כאובה בציבור החרדי, שיש המנצלים את תום לבם של אברכים, ומדרבנים אותם להשקיע כספים בהשקעות מפוקפקות, כאשר מדי פעם אנו שומעים על קבוצות שמפסידות ומביאות לחורבן משפחות. "בדברים שכאלו צריך לנהוג בתבונה ובשום שכל, להתייעץ עם רב הקהילה, להתייעץ עם אנשי מקצוע ניטראליים, ולא להתפתות", אמר.

עם תום מסכת הנאומים התקיים פאנל של שאלות ותשובות שהגיעו מהקהל, בנושאי כלכלה נבונה ומאוזנת בתקופה של גזירות, כאשר בפאנל ישבו, הגר"מ קסלר שליט"א, הרב צבי סילבר, הרב ישראל גוטמן מייסד 'מאזנים', וכן אחד מרבני ה'קופה של צדקה' בעיר ביתר עלית שאף הם סייעו להצלחת הכנס.

בכנס נשאו עוד דברים הרב יחיאל כהנוביץ ממנהלי הארגון, הרב פנחס רובין מנהל סניף מאזנים בביתר, הרב שמעון מילגרום מנהל תחום המשכנתאות של בנק פאג"י, הרב יחיאל כהנוביץ מראשי הארגון, והרב צבי סילבר יו"ר 'מיומנות'.

חלק ממשתתפי הכנס בביתר

הכנס בביתר (2)

3 תגובות

להגיש בג"ץ על כל גזירה שהיא הפליה לציבור החרדי זהו התשובה

כנס בביתר ואין השתתפות רבנים מביתר ?

מתי יהיה כנס בבית שמש?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *