מחיר היין יעלה כבר בחודש הקרוב

שר האוצר חתם אמש על צו המקדים את עליית המס על האלכוהל בכמה חודשים – החל מתחילת החודש האזרחי הקרוב | לאחר כניסת הצו לתוקף יעמוד המס על 105 שקל לכל ליטר אלכוהול

את השיפור בכלכלת המדינה מבטיח לפיד שנחוש בעוד "שנה שנתיים", אבל את הטלות המס הוא מקדים ככל העולה על דעתו: שר האוצר, יאיר לפיד, חתם אמש על צו המקדים את השלב הסופי ברפורמה במשקאות משכרים

קרא עוד:

[postim]‬‏

הצו קובע כי המחירים יעלו כבר ב- 1.7.2013, במקום 1.1.2014, וקובע כי שיעור מס הקניה על מוצרי אלכוהול יעמוד על 105 ₪ לליטר כוהל במקום 84 ₪ לליטר כוהל (כפי שנקבע לגבי השלב הסופי), זאת בהתאם להחלטת הממשלה במסגרת תקציב המדינה לשנים 2013 – 2014. מס הקנייה כיום עומד על 75% + 21.28 ₪ לליטר כוהל.

הרפורמה במשקאות משכרים, התואמת את הנהוג בעולם המערבי, אושרה ונכנסה לתוקף בשנת 2010, במסגרתה מס הקניה על משקאות משכרים הותאם למס קצוב לפי ליטר כוהל.

הרפורמה עולה בקנה אחד עם המדיניות הכללית לפיה, ככל שמדובר במוצרים בעלי השפעות חיצוניות שליליות יש לשאוף למס קצוב, קרי ש"ח ליחידת מידה. שיטת מיסוי זו מפנימה באופן מיטבי את ההשפעות החיצוניות השליליות מאחר והיא איננה תלויה בערך המוצר אלא במידת הנזק הנגרם כתוצאה מהשימוש בו למשק ולחברה.

תוספת הכנסות ממסים מצו זה נאמד ב- 200 מיליון ₪. הצו יכנס לתוקף ב- 1.7.13 ויועבר לאישור וועדת הכספים של הכנסת תוך חודשיים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו