שר האוצר, לידיעתך: מחיר המים יעלה בחודש הבא

שר האוצר, לפיד, הבטיח כי מחיר המים ירד ב-10%, אבל נראה כי עד שהבטחתו תתממש מחירם יעלה בשיעור דומה, ואז ירד חזרה לרמתו הנוכחית | כך מתעתע שר האוצר באזרחי ישראל

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

מחיר המים צפוי לעלות בעוד שבועיים ימים בשיעור של 1.5%, לאור שינויים במשק המים, וכך, אחרי התייקרות המע"מ ב־1% החודש, גם מחיר המים צפוי להתייקר ב־1.5% מהחודש הבא. מדובר בהתייקרות אוטומטית המתרחשת בחודשים ינואר ויולי, שבהם מחיר המים מתעדכן לפי מדד המחירים לצרכן ותעריף החשמל.

קרא עוד:

[postim]‬‏

ההצבעה הסופית של מועצת רשות המים על עדכון התעריף תיערך בעוד שבועיים לאחר קבלת הערות הציבור.

מהנתונים שפורסמו ב'כלכליסט' עולה כי עם עליית המע"מ ל־18%, ההתייקרות תעלה את מחיר המים בתעריף הנמוך – עד צריכה של 3.5 מ"ק לנפש – מ־9.1 שקלים ל־9.32 שקלים. התעריף הגבוה של צריכה מעל 3.5 מ"ק לנפש יעלה מ־14.65 שקל ל־14.99 שקל. כך בשלוש שנים וחצי האחרונות ישלים מחיר המים עלייה של 15% בתעריף הנמוך ו־25.5% בתעריף הגבוה.

לאחרונה חתמו השלטון המקומי ומשרד האוצר על הסכם שלפיו תעריף המים לתאגידי המים יוזל. עלויות המים המוכרות לתאגידים יפחתו עד 2015 ב־30 אגורות בממוצע במהלך שעם בדיקות התייעלות שנתיות לתאגידים אמור להביא להפחתת תעריף המים ב־5%.

עם זאת, כפי שפורסם, גם אם אכן יירשם חיסכון בתאגידי המים אין הבטחה שהדבר יוביל להורדת מחיר המים ב־2014 וב־2015 – ההנחה היא שהצעד רק ימנע התייקרות נוספת.
במקביל לעליות האוטומטיות רשות המים והאוצר מנסים לעודד התייעלות בגורמים נוספים במשק המים מלבד תאגידי המים, כמו מקורות. רק אם יצליחו לגרום להתייעלות ומחירי החשמל יפסיקו לעלות תוכל המדינה להודיע על ירידה בתעריף המים.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell