חוק הרב עמאר נדחה מחר ההצבעה

וועדת הפנים החליטה לדחות את ההצבעה על חוק הרב עמאר למחר | ח"כ דוד אזולאי: "זה לא קואליציה, איש הישר בעניו יעשה רואים שאין הנהגה" | המחלקות היא בין הבית היהודי לליכוד

מבוי סתום, וועדת הפנים החליטה לדחות את ההצבעה על חוק הרב עמאר למחר. ח"כ דוד אזולאי חבר וועדת הפנים של הכנסת אמר הערב לJDN בתום הדיון: "זה לא קואליציה איש הישר בעניו יעשה רואים שאין הנהגה". הדיון שהחל בשעה 17:00 והסתיים 20:00 ללא הכרעה היה אחד מהדיונים הטעונים ביותר שידעה הוועדה בראשותה של ח"כ מירי רגב.

קרא עוד:

[postim]‬‏

כזכור חוק הרב עמאר הוגש על ידי חבר הכנסת אברהם מיכאלי החוק מאפשר לרבניים הראשיים לישראל המכהנים להתמודד לכהונה נוספת.

כל העת נכחו בדיון נציגי משרד ראש הממשלה ונציגי הנהלת הקואליציה לפקח על הליך הבחירה אלא שבזמן שחברי הכנסת מירי רגב (ליכוד), אברהם מיכאלי (ש"ס)יוזם החוק, דוד אזולאי , (ש"ס) שמעון אוחיון (ישראל ביתנו) זבולון כלפא ואיילת שקד (הבית היהודי) רינה פרנקל (יש עתיד) נכחו בדיון. דיון ער ותוסס התנהל מחוץ לוועדה שם נציגי הבית היהודי וש"ס ניסו לקדם את ההצבעה ולהגיע להבנות.

ח"כ הרב אורי מקלב (יהדות התורה) ביקש לפתוח את כל הדילים שנחתמו עם הבית היהודי תמורת מינוי הרב סתיו. יו"ר הוועדה ח"כ רגב ביקשה ממקלב שיחזור בו מדבריו. ח"כ זבולון כלפא (הבית היהודי) אמר בדיון כי הוא מבקש לערוך שינוי בלשון החוק הצעה שנדחתה.

וגם עימות פנים קואליציוני החל כאשר יו"ר הוועדה אמרה כי :"אילת שקד לא עומדת בראשות הוועדה" כשביקשה יו"ר לגשת להצבעה ביקשו חברי הכנסת דוד אזולאי ואברהם מיכאלי לצאת להתייעצות. אז החלה למעשה המחלקות שבין הבית היהודי לבין הליכוד ביתנו בשאלת הסמכות למינוי עשרה נציגי הציבור. בנט דרש כי המינוי יערך על ידו מאחר והוא שר הדתות. ואילו נתניהו ביקש למנות את העשרה והתחייב כי כל העשרה יהיו נשים.

בין התייעצות להתייעצות עזבה את המקום ח"כ רינה פרנקל מיש עתיד ובלחץ של ח"כ אורי מקלב ח"כ שמעון אוחיון הודיע כי ימנע מאחר ולא מצליח להשיג את יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן בכדי לדעת מה עמדתו בנוגע להצבעה.

כאמור הוועדה פוזרה ומחר תנסה הקואליציה להשיג רוב

2 תגובות

למישהו יש הסבר מה זו האחיזה הזו בקרנות המזבח ?

עיני עיני ירדה מים על שבר בת עמי!!
מה שבנט עשה בכנסת, הולך לעשות סתיו וחבורתו בעולם הרבנות ועוד יותר!
התרגום המעשי לדברים היא שואה רוחנית של התבוללות בדיוק כמעשי הקונסרבטיבים והרפורמים בארה"ב שגרמו ל60% התבוללות !!
היכן האחריות של נציגי ציבור על דבר הרה גורל למאות אלפי יהודים דתיים ומסורתיים.
אית דין ויש דיין ויש מנהיג לעולם, ואין ספק שכל הגורם במישרים להשמדתם הרוחנת של יהודים תמימים הסומכים לדאבוננו על הרבנות שתיפול לידים רפומריות על כל המשתמע מכך.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *