זאת עקב אי סיכוייו של 'חוק הרב עמאר' לעבור במליאת הכנסת | הגר"ע יוסף, הורה כי אין לתמוך ב'חוק הרב עמאר' | ח"כ משה גפני: "מדובר בחוק שמבזה את הרבנות"

עכשיו זה סופי: הרב עמאר לא יוכל להתמודד לקדנציה שנייה לתפקיד. וזאת עקב אי סיכוייו של 'חוק עמאר' לעבור במליאת הכנסת, אודות לפעילות של הח"כים החרדים מ'יהדות התורה' אליהם הצטרפו הבוקר גם אנשי ש"ס לאחר הוראת מרן פוסק הדור הגר"ע יוסף.

קרא עוד:

[postim]‬‏

התפנית החלה כאשר נמסרה לראשי ש"ס הוראתו הברורה של הגר"ע יוסף, לפיה אין לתמוך ב'חוק הרב עמאר'. בהוראה, שהועברה באמצעות נאמנו של הגר"ע צבי חקק לח"כ נסים זאב, הוסבר, כי למרות הערכתו העצומה של הגר"ע לגר"ש עמאר, הוא אינו יכול להסכים לקיומו של דיל עמאר-סתיו ולהרשות את בחירתו של הרב דוד סתיו לתפקיד הרב האשכנזי.

ח"כ אריה דרעי שוחח עם ח"כ דוד אזולאי, חבר וועדת הפנים, והציע דרך לפיה יהיה ניתן לדעת האם אכן יש דיל, 'אתה תציע בוועדה שאת העשרה רבנים שהיו אמורים למנות הרבנים הראשיים ימנו חברי מועצת הרבנות הראשית או שניים מחברי המועצת' אמר דרעי לאזולאי. במפלגת הבית היהודי התעקשו שמי שימנה את העשרה הללו – יהיה שר הדתות נפתלי בנט.

בנוסף ניסים זאב קיבל טלפון מפורש מביתו של מרן הרב עובדיה יוסף להצביע בוועדת הפנים נגד החוק, אולם אז באים אנשיו של הרב עמאר, ואמרו לו להצביע בעד, "זה כבר צעד שלא היה עד היום". אמר בכיר בש"ס

עכשיו, החוק עומד לפני העברה לועדת הכנסת לצורך קבלת פטור, אך במקביל מופעלים כעת לחצים על ח"כ אברהם מיכאלי למשוך את החוק.

ח"כ משה גפני הגיב הערב בראיון לרדיו קול חי: "מדובר בחוק של דילים שמבזה את הרבנות. הייתה הוראה של גדולי התורה שלא יעבור החוק. עשינו כל מאמץ עם כל תרגיל פרלמנטרי אפשרי, ואני שמח שהחוק לא עלה. אני חושב שסיימנו עם החלק הזה".