הגר"ש עמאר: אין בכוונתי להתמודד לרבנות ירושלים

הראשל"צ הגר"ש עמאר, מצהיר הערב כי לא יתמודד לתפקיד רבה של ירושלים, וזאת משום שהגר"ע יוסף מייעד את התפקיד לבנו הגר"י יוסף: "כל מגמתי ללמוד תורה וללמדה בשיעורים" | "ליצנים נראו בארץ ודרכיהם מגוונות". בני קרח לא מתו ובעלי מחלוקת קיימים אפילו בדורנו, כתב הרב.

הגר"ש עמאר שליט"א, תוקף את מה שקרה מסביבו בשבוע האחרון, ומודיע כי אין על דעתו להתמודד לרבנות העיר ירושלים. תחת הכותרת "שמעתי קולות מסביב בענין רבנות ירושלים ת"ו", כותב הרב "הנה ליצנים נראו בארץ המפיצים ענין רבנות ירושלים, וזה לא על דעתי".

קרא עוד:

[postim]‬‏

את מכתבו פותח הגר"ש עמאר שליט"א בכך שכותב: "וזאת להודיע ולהיוודע שלא התנגדתי בעניין החוק להמשך הרבנות הראשית, רק מפני גודל האחריות שיש בענין, בענייני בתי הדין בכלל ובפרט, וכפי שטענו כנגד חברי ורבותי בכל אתר, ועל ראש צבאם עט"ר מרן הראש"ל רבינו עובדיה יוסף שליט"א. ומשום שהבטחתיו שלא לדבר, הייתי כחרש לא ישמע וכאילם לא יפתח פיו".

בהמשך תוקף הרב וכותב: " ועתה הליצנים נראו בארץ, ודרכיהם מכוונות הן, ויש שמפיצים ענין הרבנות של ירושלים תובב"א. והנני להודיע בשער בת רבים שאין דעתי על זה כלל, וכבר יעדה מרן שליט"א לבנו הגר"י יוסף שליט"א, ואני תומך ותמכתי בזה בכל לב, ולא עולה על לבי בענין זה אפילו במחשבה, וכבר דחיתי פניות חשובות מאד בענין. כל מגמתי ללמוד תורה וללמדה בשיעורים ודרשות בארה"ק, ובכל אתר ואתר ולהמשיך להשיב לשואלים דבר ה' זו הלכה סדורה וערוכה".

יצויין כי מאז החלה סערת 'חוק עמאר', הרב עצמו שמר על שתיקה ולא שוחח עם עיתונאים וכמובן שלא התראיין לכלי תקשורת, אולם היום הרב שובר שתיקה, ומפרסם מכתב מיוחד המתייחס גם לחוק שנקבר וגם לרבנות ירושלים.

4 תגובות

צדיק תמים זה הרב עמאר. אינו יודע מהו שקר. פעם מישהו אמר לידו את המילה קומבינות, והרב שאל מה זה קומבינות. עד כדי כך. ופעם מישהו אמר לידו בוחטות והוא שאל של מה. ופעם מישהו אמר לידו ג'ובים, והרב שאל למי. בקיצור איש תמים שאינו יודע צורת מטבע.

כל מי שמתמצא בפרשת הגיוירם הצבאיים שהיא אחת החמורות שהיו בשנים האחרונות שרצו לקחת אלפי גויים שלא יודעים צורת אות ואין בכוונתם לקיים אף מצוה מתריג מצוות! וטקס הגרות עצמו נעשה בריקודי תערובת… כך שאין בדיחה גדולה מזו לתת להם תעודה שהם יהודים כשרים לכל דבר.
כך גם פחות או יותר נראים הגיורים האזרחיים ש'בתי דין' של חיים דרוקמן מראשי המזרחי, הכפוף למשרד ראש הממשלה, ומי החרדי היחיד שתמך בכל זאת?? עמאר.
אז הוא רחוק מלהיות תמים ולא סתם העדה החרדית תכננה לעשות מעמד קריעה על הגיורים המזויפים כמו בימי גורן.
הרב וואזנר והרב אלישיב יצאו אז במחאה חריפה במיוחד. ללא ספק עמאר היה האשם המרכזי. הוא ניסה לגרור עימו גדולים שב"ה פתחו עיניהם לראות את הרמאות ועכשיו יש אחדות מקיר לקיר שעמאר מסוכן ליהדות שתמורת משרה ברבנות בשבילו לעוד עשור הסכים למכור את הרבנות לנציג הרפורמים דוד סתיו!

אני מוחה!!!!
הגם האתר הזה הצטרף לאתרי הגועל שמבזים תלמידי חכמים??!!!! איך מאשרים תגובה כזו (נכתב ע"י יצחק)????

חצוף ומחוצף מי אתה בכלל שתגיד על הרב עמאר דברים כאלו ועוד אתה אפי' לא קורא לו בשם רב אלא בשמו!!
זה מה שקורה בדורנו שלא רק החילונים מבזים רבנים ותלמידי חכמים באים אנשים שהם שומרי תורה ומצוות ומבזים אותם… ואם אנשים כאלה באים ומבזים אז מה נגיד על החילונים?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *