הגרי"ד גרוסמן לא יתמודד לבחירת הרב הראשי האשכנזי

התפתחות משמעותית: לאחר שהתייעץ עם גדולי ישראל, הודיע הגאון ר' יצחק דוד גרוסמן על החלטתו שלא להתמודד לתפקיד הרב הראשי האשכנזי | הודעה זו מחזקת את כוחו של הרב דוד לאו שנותר המועמד החרדי היחיד

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

 • בנם של קדושים: נכד לרבי אלימלך מליז'ענסק מבקש עזרה

  תוכן מקודם

מערכת הבחירות לרבנות הראשית לישראל: מקורבי הגאון רבי יצחק דוד גרוסמן, רבה של מגדל העמק, הודיעו כי הרב החליט סופית שלא להתמודד לכהונת הרב הראשי האשכנזי לישראל.

קרא עוד:

[postim]‬‏

ההחלטה נתקבלה לאחר שהגרי"ד התייעץ לאחרונה עם גדולי ישראל, עכשיו נותרו במירוץ הרב דוד לאו, רבה של מודיעין, דוד סתיו, רבה של שוהם ויו"ר רבני צוהר, והרב יעקב שפירא, ראש ישיבת מרכז הרב. פרשנים מסבירים כי פרישתו של הרב גרוסמן מחזקת את מועמדותו של הרב לאו, שכעת הוא המועמד החרדי היחידי.

הרב גרוסמן נחשב לרב מוכר ומקובל על שדרות רחבות בציבור הכללי, לאור פועלו עם השכבות החלשות ורשת מוסדות 'מגדל אור' שהקים. הוא נחשב למועמד בעל סיכויים גבוהים לזכות בכהונה, אולם, כאמור, החליט שלא להתמודד.

שמו של הרב גרוסמן עלה כמועמד אפשרי החל מתחילת המערכה במשך חודשים ארוכים שמו של הרב גרוסמן צץ ועלה כמועמד המקובל על כל הזרמים ביהדות, חרדים, דתיים וחילוניים. שמו הלך לפניו כמי שברגע שאך יכריז על התמודדותו לתפקיד הנחשק, יטרוף את הקלפים ויביא להתקפלותם של יתר המתמודדים.

הבחירות לרבנות הראשית לישראל יתקיימו בעוד כחודש, בתאריך י"ז אב.

כאמור לאחר שהרב גרוסמן התייעץ עם גדולי ישראל, הוא החליט שלא להתמודד לתפקיד הרב הראשי.

2 תגובות

כך נאה וכך יאה, לא מתאים לאדם גדול כמותו שיכנס למוסד המכוער הזה ששמו הרבנות הראשית. רק דוד סתיו הוא הכי מתאים "לפאר" את הרבנות שדבר אין לה עם התורה הקדושה.

לא בטוח ש"לא מתאים"……, עם הרב חשב על המעומדות זה בטח היה עם שיקול דעת, והיה ואפשרי. הוויתור כאן מראה על גדלותו של הרב גרוסמן. למרות הכל ציית לגדולי הדור שליט"א. שימשיך ההנהגה שלו ביתר שאת ויתא עוז…

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן