הרב איגרא זכה לתמיכת הרבנים בהצבעה חשאית של כנס רבני הציונות הדתית שנערך לפני כמה חודשים | הרב איגרא: "רבנים הציגו בפני את החשיבות לכך שהרב הראשי לישראל יהיה בעל ניסיון של דיין בבית הדין. לאור פנייתם של אלו, החלטתי להציג את מועמדותי לתפקיד הרב הראשי לישראל".

הרב אליעזר איגרא הודיע היום (ראשון) באופן רשמי על מועמדותו לתפקיד הרב הראשי לישראל. במסגרת הצהרה זו, השלים הרב איגרא לאסוף למעלה מ20 חתימות מאנשי הגוף הבוחר שמאשרים את התמודדותו, ובימים הקרובים תוגש מועמדותו הרשמית לוועדת הבחירות.

קרא עוד:

[postim]‬‏

כזכור, לפני מספר חודשים התקיים כנס רבני הציונות הדתית בו השתתפו רבני ערים, דיינים וראשי הישיבות הגדולות של הציונות הדתית. בין הנוכחים בכנס היו הרב יועזר אריאל, הרב מרדכי גרינברג, הרב דב ליאור, הרב שלמה אבינר, הרב מרדכי שטרנברג, הרב יעקב אריאל ועוד. בכנס הוחלט לקיים הצבעה חשאית של כל המשתתפים ולפרסם מיד את התוצאות, לפיהן נקבע כי הרב אליעזר איגרא יהיה מועמד רבני הציונות הדתית לתפקיד הרב הראשי האשכנזי של ישראל.

לאו, איגרא, סתיו והרב יעקב שפירא (כנס רמלה)
כינוס רבני הציונות הדתית

הרב אליעזר איגרא (59) אב בית הדין בבאר שבע ורב היישוב כפר מימון. הרב איגרא נחשב מקורב לרב עמאר,

חשוב לציין כי הרב הראשי לישראל משמש גם כנשיא בית הדין הרבני הגדול, ועל כן במשך השנים לפחות אחד מהרבנים הראשיים הגיע לתפקיד עם רקע וניסיון של דיין בבית הדין. מבין המועמדים לתפקיד הרב הראשי האשכנזי, הרב איגרא הינו הרב היחידי שמתמודד כדיין.

הרב אליעזר איגרא: "רבנים ודיינים חשובים מכל החוגים, הציגו בפני את החשיבות לכך שהרב הראשי לישראל יהיה בעל ניסיון של דיין בבית הדין, רב המכיר את המערכת, הצרכים שלה והאתגרים הטמונים בה, ויודע להתמודד איתם באופן הנכון והמקצועי ביותר. לאור פנייתם של אלו, החלטתי להציג את מועמדותי לתפקיד הרב הראשי לישראל. בעת הזו אני רואה חשיבות גדולה לפעול ולקדם את הרבנות הראשית מתוך אחדות, הידברות והסכמה בין כל חלקי עם ישראל ובכך לקדש שם שמיים ולקרב את היהדות לכלל".