קרן מיוחדת הוקמה למשפחת ויזל מרחובות, האדמו"ר ביקש למסור בשמו, כי מי שירים תרומה בסך 500$ יעתיר בעדו בפרטות בימים הנוראים.

אלפים נהרו בשעות הערב (ה') לרחבת בית המדרש הגדול בקרית ויז'ניץ משם יצאה מסע הלוויה של הרה"ח ר' יוסף ויזל ז"ל חסיד דז'יקוב כבן 45, שנהרג הבוקר בתאונה מחרידה בצומת כנות, עת ששב משמחת נישואי בנו הצעיר של האדמו"ר מדז'יקוב עם בת המשפיע רבי אלימלך בידרמן.

קרא עוד:

[postim]

הגה"צ רבי אהרן טויסיג שליט"א מרבני ומשפיעי חסידות ויז'ניץ, רטט מבכי בעת הספדו, וסחף אחריו את הלבבות, לערוך חשבון נפש, על מה עשה ה' ככה, וכן הכריז על הקמת קרן 'טרגדיה מזעזעת – לכפר בעד העם' שתסייע למשפחה בהוצאותיה המרובות, שכן המנוח הותיר אחריו תשעה יתומים רכים בביתו, ונותרו חובות עתק מנישואי שנים מבניו בשנים האחרונות.

כן ספד גם אחד מאחיו של המנוח, עין לא נותרה יבשה בהשמע הקדיש מפי היתומים מהדהד ברחובות הקריה, הרה"ח ר' צבי הערשיל כץ שליט"א משב"ק אדמו"רי בית ויז'ניץ הכריז, הרבי שליט"א, ביקש למסור כי מי שירים תרומה מעל 500$ למען קרן המשפחה, יעתיר בעדו בעת תפילות הימים הנוראים.

מסע הלוויה הסתיים באמירת תהילים המונית להחלמת בניו היתומים המאושפזים באורח קשה בביה"ח קפלן ברחובות, ה"ה אסתר, רבקה גננדל, רחל ושמעון בני פרידא לרפו"ש.

יצויין כי טרם מסע הלוויה נערכה בבית המדרש הגדול בקריה, שמחת השבע ברכות האחרונה לרגל נישואי נכד מרן אדמו"ר מויז'ניץ שליט"א בן בנו הרה"ג יצחק ישעיה הגר עם הכלה בת זקוניו של כ"ק אדמו"ר מזוועהיל שליט"א, האדמו"ר הורה לתזמורת שלא לנגן, בשל האבל, והיה שרוי בצער במהלך המאורע, כן החל האדמו"ר לזמר שירי התעוררות 'עד מתי עזך בשבי ותפארתך ביד צר', ועוד מניגוני ויז'ניץ, בדרך כלל השבע ברכות האחרון בחצר ויז'ניץ מתארך אל תוך הלילה בשירה וריקודים אך הפעם האירוע התקצר, ומיד לאחריה החליף הוריד האדמו"ר את השטריימל, חבש את הכובע ויצא מיד לחלוק כבוד אחרון לנפטר הדגול.

משם יצאה מסע הלוויה לעבר הר המנוחות בירושלים שם נטמן.

למרות שהאב חתם בחייו על תוכנית 'ערבים' שמסדירה את הוצאות היתומים במקרה של טרגדיה במשפחה, במקרה דנן נפתחה קרן מיוחדת על ידי קופת 'להחזיקם ולהחיותם' של חסידי ויז'ניץ, זאת לאור הטרגדיה המורכבת והמזעזעת, מלבד נישואי שנים מהבנים, והחובות שנותרו, יתכן ופצועי התאונה יצטרכו לעבור שיקום ארוך ואולי אף ישארו עם נכות קלה לכל החיים, ומובן כי אם המשפחה לא תוכל לצאת ולפרנס את יתומיה.

על כן ע"פ קריאת גדולי ישראל שליט"א, הוקמה ב"קופת העיר" קרן להצלת המשפחה. הקרן שמספרה 2101 מטרתה לריפוי הפצועים, למחיה ביום-יום ולכיסוי החובות הרבים, בנוסף לסכום שאמור להגיע מ"ערבים".

לתרומות באשראי ולברורים: קופת העיר 1-800-39-47-47 או למסור לרבנים המקבלים ברחבי הארץ, או לשלוח לת.ד. 49 בני ברק. לציין עבור קרן "טרגדיה מזעזעת – לכפר על העם"

 2101 בבב-page-001 2101-page-001