נמשכים המאמצים לסיוע ליהודי מזרח רוסיה שנפגעו מהשטפונות העזים

עשרות משפחות בעיירה פאשקובא במזרח רוסיה נותרו בעירום ובחוסר כל לאחר ששטפונות עזים פקדו את האיזור והציפו את בתיהם, איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה נרתם לסייע

הרב אליהו ריס, רבה של בירובידז׳אן (האוטונומיה ליהודים, שהקים סטאלין ימ״ש בקצה רוסיה, מרחק 9 שעות טיסה ממוסקבה הבירה), המשמש גם כשליח חב"ד בעיר ובכל המחוז, יצא אתמול (ראשון) לעיר פאשקובא הסמוכה לבירובידז׳אן, לסייע לעשרות משפחות יהודיות שבתיהם הוצפו ונהרסו בעקבות הגשמים וההצפות הרבות שהיו באזור בשבוע האחרון וגרמו לנזקים רבים, בהם נפגעו מאות אנשים ונהרסו אלפי בתים.

קרא עוד:

[postim]

במהלך השבוע האחרון חולקו בגדים ומזון רב ע״י ״איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה״, שנענה לפנייתו של רבה הראשי של רוסיה הגר״ב לאזאר, לעשות הכל על מנת לסייע למשפחות היהודיות שנפגעו בעקבות השטפונות העזים.

מספר משאיות עמוסות במזון ובגדים, נוסעים מעיר לעיר, ובאמצעות הקהילות היהודיות, צוות מאנשיו של הרב ריס מחלקים את הסיוע למשפחות היהודיות, שרבים מהם נשארו בערום ובחוסר כל כפשוטו.

הנשיא פוטין צפוי להגיע לאיזור במהלך השבוע הבא, במטרה לבדוק מקרוב את הנזקים ולהחליט על דרכי הסיוע הממשלתי למשפחות.

לדברי החזאים, מפלס המים באזורים המוצפים אמור להתחיל לרדת החל ממחר, אך לבינתים עדיין יורדים גשמים עזים בחלקים רבים באזור.

בעיר חאברובסק הסכומה החלו אמש ההצפות ברחובות העיר. רב העיר ושליח חב״ד הרב יעקב סנטיקוב קיבל כבר מ״איגוד הקהילות היהודיות״ ציוד ומזון רב לחלוקה עבור אלפי המשפחות היהודיות בעיר.

בערב השבת האחרונה קיבלו רבני הקהילות בערים המוצפים, הנחיות הלכתיות מרבה הראשי של רוסיה הגר״ב לאזאר, העוקב כל העת אחר פעולות הסיוע הרוחני והגשמי של רבני וראשי הקהילה, למען אלפי המשפחות היהודיות בערים אלו.

שטפונות במזרח רוסיה (1) שטפונות במזרח רוסיה (2) שטפונות במזרח רוסיה (3) שטפונות במזרח רוסיה (4) שטפונות במזרח רוסיה (5)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *