חברי המועצת בקריאה נרגשת: אין לנו שיור רק התורה הזאת!

שלוש שעות היו מרנן ורבנן חברי מועצת גדולי התורה שליט"א, מכונסים בבניין וועד הפועל של אגודת ישראל • במהלך הישיבה נקראו אל החדר שלוחא דרבנן הח"כים מטעם אגודת ישראל • התקבלו החלטות גורליות בדרכי המאבק נגד הגזירות

בצל הגזירות הקשות שמנחיתה ממשלת הזדון על עולם התורה והציבור החרדי בארה"ק, ובתחושת חירום נוכח הגזירות הקשות הזוממים משנאי הדת השכם והערב, עלו אמש לירושלים מרנן ורבנן חברי מועצת גדולי התורה שליט"א והתכנסו לכינוס מיוחד שם נדונו האתגרים הקשים העומדים לפתחה של היהדות החרדית בתקופה גורלית זו, כאשר היהדות הנאמנה מתמודדת עם שורה של גזירות קשות מצד מחריבי הדת, אשר עושים הכל בכדי לפגוע בכל הקדוש והיקר לציבור החרדי, ובראשם גזירת גיוס בני הישיבות, הקיצוץ החמור בישיבות ובכוללים, והקיצוץ בקצבאות הילדים, וכן בצל הניסיונות להתערב בחינוך הטהור של ילדי ישראל, ולכפות לימודי ליב"ה בתלמודי התורה והישיבות קטנות. כ"ק מרנן האדמו"רים שליט"א שלקחו חלק בישיבת החרום, שהתכנסה בבניין הועד הפועל של אגודת ישראל בירושלים: גור, בעלזא, וויז'ניץ, צאנז, סלונים, באיאן, מודז'יץ, ביאלא וסאדיגורה. .

קרא עוד:

[postim]

את ישיבת המועצת שערכה למעלה משלוש שעות, פתח, מי שהתרוצץ בימים האחרונים ושימש כמוליך ומביא בין בתי גדול"י, מזכיר המועצת הרב מרדכי שטרן והקריא את הנושאים שעל סדר היום, כאשר היהדות הנאמנה מצפה להכרעתם ולהחלטתם של עיני העדה, בשורה של נושאים גורליים אלו.

לאחר שחברי המועצת שליט"א דנו באריכות בגזירת גיוס בני הישיבות, והועלו הצעות שונות להתמודדות עם גזירת הגיוס, הובהר בנחרצות ובתוקף כי בכל מצב ובכל מקרה לא תהיה שום פשרה בענין חמור זה. בהמשך התפתח דיון על הקיצוצים שנועדו לפגוע בעולם התורה כאשר ראשי ישיבות, ראשי כוללים ומנהלי מוסדות התורה בכל אתר ואתר, עומדים בפני שוקת שבורה ואינם יודעים מה ילד יום. חברי המועצת שליט"א דנו בכובד ראש בשורה של הצעות שעומדות כעת על הפרק בדרכים לסייע לעולם התורה ולהקל את המצוקה הקשה.

במהלך הישיבה נקראו אל החדר בו היו מכונסים חברי המועצת הח"כים הרב יעקב ליצמן, הרב מאיר פרוש, הרב מנחם אליעזר מוזס והרב ישראל אייכלר, אשר מסרו דיווח מקיף על הפעילות הנעשית לשמירת גחלת התורה והיהדות, ומניעת כל פגיעה בעולם הישיבות וערכי החינוך הטהור, לאור המצב הפוליטי שנוצר לאחר הבחירות.

בסיום הישיבה יצאה המועצת בקריאה נרגשת: כי על ציבור היראים לדבר ה' להתחזק באמונה ולבטוח כי כל העולה על רוח משאני הדת היה לא תהיה ועולם התורה ימשיך להתפתח ולשגשג, ויחד עם זאת נקראים בני הישיבות הק' ואברכי הכוללים להגביר חיילים לתורה ולמצוותיה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *