ראש העיר הטרי של העיר אלעד הגיע בערב יום הבחירות להתפלל על ציונו של הצדיק משטפנשט

ראש העיר אלעד הנבחר, ישראל פרוש, הגיע בערב יום הבחירות לשאת תפילה מיוחדת על ציונו של הצדיק משטפנשט זיע"א, בבית העלמין נחלת יצחק בגבעתיים. בני משפחת פרוש פוקדים את ציונו של הצדיק לעתים קרובות, בשל סיפור אישי שאירע עם אחד מבני המשפחה שזכה להיפקד בבנים אחרי למעלה מחמש עשרה שנים, בזכות התפילות על ציונו של הצדיק משטפנשט.

הקרב באלעד על ראשות העיר היה צמוד מאוד והוא הוכרע בסופו של דבר על חודם של מאות קולות. ראש העיר מספר כי הוא זוקף את הניצחון לזכותה של התפילה המיוחדת שנשאו – הוא ופמלייתו – על ציונו של הצדיק משטפנשט.

קרא עוד: [postim]

בימים שקדמו לבחירות המוניציפאליות, פקדו את הציון של הצדיק גם מועמדים נוספים, ראשי עיר שנבחרו לכהונה ראשונה ואחרים לכהונה נוספת. בין המועמדים שהגיעו להתפלל אצל הצדיק משטפנשט ניתן למצוא את ראש עיריית קרית גת, ראש עיריית כפר יונה, ראש עיריית שדרות, ראש עיריית בית שמש ועוד.

כזכור, לפני חודשים אחדים, ביום הבחירות לרבנות הראשית, הגיע הרב הראשי לישראל הנבחר, הגאון רבי דוד לאו שליט"א, לציונו של הצדיק משטפנשט כדי להעתיר בתפילה. למרות שפרשנים מסוימים לא נתנו לו סיכוי להיבחר, הרב לאו אכן נבחר לכהונה הרמה.

אביו, הרב הראשי לשעבר הגרי"מ לאו שליט"א, הסביר לעיתונאים הרבים שהתגודדו סביבו: "אנו מתפללים שזכותו של הצדיק תפעל בשמים שנזכה לרומם את קרנה של היהדות בישראל. קברו של הצדיק מפורסם כמקום המסוגל לישועות, ותפילה הנאמרת שם לא שבה ריקם".