עמד בראש ארגון 'חברים לרפואה' אותה ייסד לפני כעשור שנים • אושפז לפני כשבוע בבית החולים במצב קשה לאחר שלקה בליבו והיום לפנות בוקר נפטר כשהוא בן 63 שנים • השאיר אחריו את אישתו, שני בנים, וחמישה נכדים.

היום (א') בשעות הבוקר המוקדמות הלך לעולמו איש החסד ר' יחיאל מיכל לנדמן ז"ל, שעמד בראש ארגון 'חברים לרפואה' אותה ייסד לפני כעשור שנים.

קרא עוד:

[postim]

הרב לנדמן ז"ל אושפז לפני כשבוע בבית החולים במצב קשה לאחר שלקה בליבו והיום נפטר כשהוא בן 63 שנים. השאיר אחריו את אישתו, שני בנים, וחמישה נכדים.

המנוח ז"ל שימש בעבר במספר תפקידי בנקאות בכירים, ומזה 20 שנה עבר לעסוק בסיוע לחולים בכל תחומי החיים. הוא ניהל מאבקים רבים למען חולים שנזקקו לתרופות ולטיפולים והפך למומחה 'לאותיות הקטנות' של זכויות החולים מול המערכות השונות: המשפטית, השלטונית, הבריאותית והפרטית.

לפני כעשור ייסד את מרכז 'חברים לרפואה' בברכת הגר"ח קנייבסקי. הארגון הפך לכתובת סיוע לכל אדם שנקלע למשבר רפואי. הרב לנדמן ז"ל היה אף תומך רגשית בהמון מקרים, כמו"כ היה מייעץ מבחינה מקצועית ונאבק על הזכויות המשפטיות.

למשרדו הקטן בבני ברק זרמו מאות אלפי טלפונים במהלך השנים, בקשות ותחנונים לסיוע מחולים, נכים, קשישים וניצולי שואה, והוא עשה הכול על מנת לסייע לכל פונה ללא הבדל וללא משוא פנים. תמיד ייזכר כאיש חסד וצדקה של אמת.

הוא היה עומד בקשר יומיומי עם עשרות דמויות מפתח במערכת הבריאות ונעזר בהם כדי לעזור לחולים שזקוקים להם.

עובדי ומתנדבי ארגון "חברים לרפואה" נותרו המומים וכואבים את לכתו בטרם עת של יושב הראש ומייסד הארגון.

מעולם לא התהדר בעשייתו, והיה אומר תמיד: "הרב קנייבסקי אמר לי לא לדאוג, ושהגיע הזמן שהנזקקים יפיקו תועלת מהעבודה שלי. מאז ועד היום הקדוש ברוך הוא עוזר. אנחנו רק משתדלים לא להפריע".

מסע הלוויה יצאה מביתו בשעה 12:30 רח' מנחם 21 בני ברק הלוויה התקיימה בבית העלמין זכרון מאיר בשעה 13:00.

יהא זכרו ברוך.