לקראת השבת הקרובה יושלם העירוב החדש בעיר מנצ'סטר זאת לאחר עבודה מאומצת של העסקנים עליה עמלו כשנתיים והתנגדות של תושבים • עלותו של העירוב בעיר הגיע לכ-4 מיליון ליש״ט ובכל שנה יסתכם עבודות התחזוקה בכ-50 אלף ליש״ט • רבני קהילת סאטמאר ועוד רבנים יצאו נגד העירוב החדש • הבוקר פורסם מכתב מזויף בשם אחד הרבנים.

בהתרגשות רבה מתבשרים תושבי הקהילה החרדית בעיר מנצ'סטר שבאנגליה כי לאחר עבודה מאומצת של כשנתיים יושלם העירוב החדש בעיר, ומעתה יוכלו לטלטל בעיר בשבתות.

קרא עוד:

[postim]

העבודות להשלמת העירוב שנעשו באישורם ובעידודם של רבני העיר, כרוכים בהוצאות גדולות ועד כה שולמו כ-4 מיליון ליש״ט. כמו"כ אומר אחד הגורמים הקשורים לבניית העירוב כי בכל שנה יסתכמו הוצאות התחזוקה של העירוב  בכ-50 אלף ליש״ט.

יצוין כי רבני קהילת סאטמאר וכן הרבנים של הקהילה הליטאית יצאו נגד העירוב החדש.

כמו״כ, הבוקר פורסם מכתב בשם הגר״ח הלפרין ובחתימתו האוסר את העירוב החדש. אך הגורם איתו שוחחנו ביקש לפרסם כי המכתב והחתימה מזוייפים מתחילתו ועד סופו והגר״ח כלל לא הביע את דעתו בנושא.

בשורת הקמת העירוב פורסם ב-JDN לראשונה, לפני תקופה ארוכה. אז דווח כי  העירוב יוצב בשלושה אזורים שונים בעיר לטובת התושבים היהודיים ויכסה שטח של כ-20 ק”מ באזורים השונים.

עוד דווח כי לאחר שהמיזם כבר קיבל את האישורים הנדרשים מהרשויות האזוריות השונות. הגישו תושבים שאינם יהודים, ערעור לרשויות.

לאור זאת, העסקנים שינו את תוואי העירוב, וכן הזמינו ישיבה משותפת עם התושבים המתנגדים, כדי להסביר להם את מהות העניין והמשמעות של המיזם. זה לא אמור להפריע בשום דרך לשגרת החיים שלהם”, אמר אז אחד העסקנים ל-JDN. “נסביר להם את הדברים ואנחנו מקווים כי בסופו של דבר ההתנגדות תפוג ונוכל להקים את העירוב במקומות המתוכננים”.