מעשה קונדס שבמסגרתו סנוורו נערים את עין חברם, הסתיים בפגיעה קשה ובעיוורון. הנערים נעצרו לחקירה ושחררו בתנאים מגבילים. הורים ומורים: הזהירו את הילדים מפני מעשי קונדס דומים.

משטרת ירושלים מטפלת בימים האחרונים במקרה קשה במיוחד, לאחר שנער כבן 14 התעוור באחת מעיניו בעקבות משחק בלתי אחראי.

הפרשה החלה לאחר שהנער התלונן על כך שהוא אינו רואה באחת מעיניו. הוא נלקח לבית החולים ושם התברר כי הוא התעוור באותה העין.

בדיקה קצרה העלתה כי ארבעה מחבריו לכיתה סינוורו אותו קודם לכן עם פנס לייזר, במשך זמן ממושך.

קרן הלייזר השפיעה לרעה על עצבי הראיה, והנער הפך עיוור בעין אחת, ככל הנראה לצמיתות.

ארבעת החברים שהיו שותפים למעשה הקונדס נעצרו על ידי המשטרה ולאחר שנחקרו שוחררו בתנאים מגבילים. לדבריהם הם לא ידעו על חומרת המעשה, ולא חשבו שהדבר עלול לגרום לנזק חמור כל כך. הם הוסיפו כי את פנס הלייזר הם רכשו בקיוסק סמוך לבית הספר.

עוד נמסר כי הנער לא התעוור באופן מיידי, וכי בתחילה הוא שב ללימודיו מבלי להתייחס למה שאירע. רק מאוחר יותר הוא החל לאבד את הראייה בעינו ואז פנה להתלונן על מעשיהם של חבריו.

הורים ומורים נקראים להזהיר את הילדים בדבר השימוש בלייזר, שכן רבים סבורים שהטענות לכך שהלייזר עלול לעוור אם מכוונים אותו על עיני אחרים, אינן אלא בדותא חסרת שחר.

מסתבר שלטענות הללו יש בסיס איתן, וההשלכות של המשחק בלייזר עלולות להיות מסוכנות מאוד.

בעבר דווח מספר פעמים על נערים שנעצרו בידי המשטרה לאחר שסנוורו עם לייזר טייסים שהטיסו מסוקים. במקרים אלו הסתיימו התקריות ללא נפגעים, והטייסים הצליחו לחמוק מקרני הלייזר לאחר שהמשיכו לטוס והתרחקו מהנערים. בכל המקרים לא הוגשו כתבי אישום כנגד המשתמשים בלייזר, והמשטרה הסתפקה בחקירה קצרה והבהרה כי מדובר במעשה חמור ביותר.