בית המשפט העליון הפך את החלטת בית המשפט במחוזי בנצרת והורה על בחירות חוזרות לראשות העיר. בבית שמש מודאגים: "זה נראה שבית המשפט דחה את ההכרעה על בית שמש עד אחרי ההכרעה על נצרת כדי שהוא יוכל לטעון לניקיון כפיים ולמלחמה אמיתית על ערכי הדמוקרטיה, בזמן שמדובר כאן במאבק על אופיה של העיר".

בעקבות חשדות לזיופי קולות בבחירות לראשות העיר נצרת, הורה היום בית המשפט העליון על עריכת בחירות חוזרות בעיר, בתוך שלושים יום.

בסביבתו של ראש העיר בית שמש הרב משה אבוטבול עקבו בדריכות אחר ההתרחשויות בנצרת, מתוך הערכה שהחלטת בית המשפט בנושא עשויה להכשיר את הדרך לקראת החלטה דומה בבית שמש.

הפרשה החלה מיד לאחר הבחירות לרשויות המקומיות, כאשר ראש העיר נצרת שהובס בבחירות, רמאז ג'ריסי, התלונן על זיופים מצד תומכיו של סגנו לשעבר וראש העיר הנבחר, עלי סלאם. הפער בין המתמודדים היה זעום ועמד על פחות מ-40 קולות

בעקבות התלונות נערכה ספירת קולות חוזרת, והפער הצטמצם ל-22 קולות בלבד, אך עדיין העניק ייתרון לראש העיר הנבחר.

בתגובה פנה ג'ריסי לבית המשפט המחוזי, וערער על תוצאות הבחירות. היועץ המשפטי המליץ לבית המשפט להורות על בחירות חוזרות, אך השופטים דחו את המלצתו והורו לךהותיר את תוצאות הבחירות על כנן.

ג'ריסי עתר לבית המשפט העליון, והיום הורו שופטי העליון על ביטול הבחירות ועריכת בחירות חוזרות בתוך 30 יום.

מקורביו של ראש העיר בית שמש הרב משה אבוטבול אומרים בשיחה עם JDN, כי התחושה בבית שמש היא שבג"ץ דחה את ההכרעה לגבי הבחירות בבית שמש עד לאחר קבלת החלטה בנושא של נצרת, כדי להכשיר את הקרקע.

"התחושות כאן מאוד קשות ואנחנו מרגישים שבית המשפט פסל את הבחירות בנצרת רק כדי שהוא יוכל לעשות זאת גם בבית שמש ולדחות את הטענות על כך שהוא עושה זאת בגלל שמדובר במאבק על אופיה הרוחני של העיר" הם אומרים.

"אבל זה כמובן לא מצדיק החלטה דומה בבית שמש, כי בנצרת היה פער קטן מאוד וקיים סיכוי סביר מאוד שאכן הזיופים השפיעו על תוצאות הבחירות. בבית שמש לעומת זאת אנחנו מדברים על פער של 956 קולות בין שני המועמדים, ואם בית המשפט יורה על בחירות חוזרות הרי שמדובר בהצהרה ברורה כי כל חרדי הוא עברייםן בפוטנציאל וחשוד בפלילים".

לדבריהם: "תהיה זו הצהרה גם שלא משנה מה הם ערכי הדמוקרטיה, במדינת ישראל מערכת המשפט תעשה הכל כדי למנוע מחרדי להיבחר כראש עיר שאינה חרדית מובהקת".