נתניהו נכנע ללפיד: סנקציות פליליות נגד לומדי התורה

לאחר דיונים ארוכים שנמשכו עד השעות הקטנות של הלילה החליט ראש הממשלה להטיל סנקציות פליליות על לומדי התורה שלא יתגייסו לצה"ל | החוק ייכנס לתוקף רק ב-2017 | היום צפויה ועדת שקד להכליל את הסנקציות בנוסח החוק.

גזרת הגיוס הולכת ולובשת את צורתה הסופית, וכבר בשלב זה ברור שהיא תכלול גם סנקציות פליליות נגד תלמידי הישיבות שלא ישרתו בצה"ל.

זאת, לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו נכנע ללחצים הכבדים שהפעילו עליו יאיר לפיד וסיעת 'יש עתיד', ולאחר שסיעת הבית היהודי הסכימה להתפשר בנושא ולוותר על עמדתה המקורית לפיה יש להטיל על לומדי התורה סנקציות כלכליות בלבד.

ההתפתחות החדשה באה לאחר שאתמול דחתה ועדת שקד את ההצבעה בנושא הסנקציות שיוטלו על לומדי התורה, לנוכח דרישתו של ראש הממשלה לעכב את ההצבעה בנושא עד שתושג "הסכמה רחבה בקואליציה" כהגדרת מקורביו.

בשבועות האחרונים איים שר האוצר יאיר לפיד כי אם לא יוטלו סנקציות פליליות על לומדי התורה, הוא וחברי סיעתו יפרשו מהקואליציה לאלתר, ויחברו לאופוזיציה.

סיעת הבית היהודי ניסתה להימנע מהטלת סנקציות פליליות, מתוך רצון להצטייר כמפלגה שאינה קיצונית בנושא רדיפת החרדים, אך תמכה במוצהר בהטלת סנקציות כלכליות.

עם זאת, ולמרות ההחלטה להטיל סנקציות פליליות על לומדי התורה, הוחלט לדחות את כניסתו של החוק לתוקף עד לחודש יולי 2017. מדובר בהקלה מסויימת עבור הח"כים החרדים, שמקווים כי יוכלו להעביר את רוע הגזרה עד כניסתו של החוק לתוקף, לנוכח העובדה שהקואליציה של נתניהו אינה יציבה במיוחד, ועד התאריך האמור היא עלולה להתפרק ולהביא להכנסתן של המפלגות החרדיות לקואליציה.

4 תגובות

שערוריה!
מי היה מאמין שבארץ ישראל יהיו חוקים נגד לימוד תורה ללא הגבלה???
מה? אנחנו ישנים? מה הצביעות של דחיה ב-3 שנים? הרי מחר יוכלו להעביר חוק להקדים את התוקף וזה יקרה תוך דקה!

למה לרדוף אותנו? סיימתם עם הערבים/ פורעי תג מחיר/ פושעי הרחובות? נגמרו לצה"ל הבעיות?

ההתנהגות הצבועה של נתניהו מצליחה לקומם עד עמקי הנפש. מה זו השיטה המפגרת של הקמת ועדות, חוקים שתוקפם יחול עוד שנים, ובכלל נדמה כי ההחלטה היחידה שהוא קיבל כראש ממשלה היא לא להחליט. חבל שהוא לא עשה זאת בתשס"ג בשבתו כשר האוצר.
וללומדי התורה נאמר "כל כלי יוצר עלייך לא יצלח" חזקו ואמצו!

יהיר לפיד!
אתה כנראה לא מכיר את הציטוט שבכותרת, אותו אומרים דורות על דורות של יהודים ליד שולחן הסדר, כן, אותו טקס פגאני שיושבים ליד מאפים כאלה יבשים, עם עלים של חסה, וממלמלים…
"והיא" – הבטחת הבורא לאבינו אברהם בברית בין הבתרים – "שעמדה לאבותינו ולנו, שלא אחד בלבד עמד עלינו לכלותנו" לא רק פרעה המצרי, "אלא שבכל דור ודור עומדים עלינו לכלותנו", כן, בכל דור ודור, נבוכדנצר הבבלי, המן הפרסי, אנטיוכוס היווני, טיטוס הרומאי, מסעי הצלב, טורקוומדה הספרדי, היטלר הגרמני, טומי לפיד ההונגרי, כל אלה עמדו עלינו לכלותנו, כל אחד בדרך שלו,
"והקדוש ברוך הוא מצילנו מידם"!

כן, "אחי" היהיר! אנחנו נבלה אותך ואת ידידיך, נצח ישראל לא ישקר, וכשם שמכל הרשימה המפוארת הנ"ל נשאר אבק בספריה, כך ממך ומחבר מרעיך, ונכדותי תלמדנה עליך בשיעורי היסטוריה (אצל הבנות פשוט לומדים קצת יותר לימודים כלליים. הנכדים שלי לא ילמדו את זה, הם ישקיעו את הזמן שלהם בתורת הנצח)!

אני מבטיח לך, שאני ועשרת ילדי, נמשיך את חיינו באותה דרך שהתוו לנו אבותי ואבות אבותי! לא סנקציות פליליות ולא סנקציות כלכליות, לא יזיזו אותה כמלוא נימה מדרך זו!

אגב, יאיר, אני מזמין בזה את צאצאיך לביקור בכנס הצאצאים שלי בעוד 60 שנה בעזרת ה'. אני בטוח שנצטרך שם איזה 5 מלצרים…

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן