המפכ"ל העניק לראה"מ חרב שהייתה שייכת לז'בוטינסקי

סגירת מעגל: חרבו של זאב ז'בוטינסקי, אשר נלקחה ממנו על ידי שוטרי המנדט ב-1920, הוחזרה לארץ על ידי משטרת ישראל וניתנה לראש הממשלה • המפכ"ל: "נעשה היום צדק היסטורי"

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו וכל מפקדי המשטרה הגיעו היום למרכז מורשת בגין בירושלים ליום עיון מיוחד לציון 100 שנים מהולדתו של מנחם בגין ז"ל, ראש הממשלה השישי של מדינת ישראל.

שיאו של היום היה בכנס מיוחד, במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', במהלכו העניק המפכ"ל מתנה מיוחדת לראש הממשלה: חרב אשר היתה שייכת לזאב ז'בוטינסקי.

לו יש חרב בידי

סיפורה של המתנה הייחודית החל לפני מספר חודשים, אז גילו במחלקת החינוך המורשת וההיסטוריה של המשטרה כי חרבו של מייסד התנועה הרוויזיוניסטית ובית"ר נלקחה ממנו במהלך מעצרו בשנת 1920, בשל פעילותו להגנה על יהודים בזמן פרעות נבי מוסא.

אנשי המחלקה החלו בחקירה וגילו כי ברבות הימים, התגלגלה החרב לידי מרטין היגינס, היסטוריון בריטי המתמחה בתולדות משטרת המנדט. בעקבות בקשת המשטרה, הגיע היגינס לארץ עם החרב והעבירה לאנשי חוליית ההיסטוריה במחלקת החינוך.

היום, כאמור, מבקשת משטרת ישראל לסגור מעגל ולהחזיר את מה שמשטרת המנדט לקחה.

"את שגזלה משטרת המנדט מזאב ז'בוטינסקי לפני 94 שנים, היום אני, המפכ"ל, בשם משטרת ישראל, האמונה על ביצור שלטון החוק, משיב לידיך, ראש ממשלת ישראל, במקום המוקדש להנחלת מורשתו של מנחם בגין, אשר עשה רבות למימוש חזונו של ז'בוטינסקי בדבר מדינה יהודית ודמוקרטית, שומרת חוק ומכבדת זכויות אדם".

המפכ"ל המשיך ואמר: "החזרת חרבו של ז'בוטינסקי מסמלת את ניצחונו של עם ישראל, את תקומת המדינה ואת העובדה שהיום יש לנו משטרה ישראלית, שתפקידה לשמור ולחזק את הביטחון האישי. ברגע זה אנו עושים צדק היסטורי. משטרת ישראל עשתה, עושה ותעשה למען אזרחי ישראל, מתוך תחושת גאווה ושליחות".

ראש הממשלה הודה על המתנה והוסיף כי עבורו מדובר בסגירת מעגל אישית ולאומית והוסיף: "אני שמח להיות כאן, אורחו של מפכ"ל שעושה עבודה מצוינת ועומד בראש משטרה מצוינת. אני מודה לכולכם על העבודה הטובה שעשיתם ושאתם עושים ועוד תעשו".

בהמשך נשא השר יצחק אהרונוביץ דברים ואמר לראש הממשלה: "אנו עובד לצדך כשר לביטחון פנים מזה מספר שנים והרשה לי להגיד לך שיש לנו משטרה טובה, מקצועית, איכותית, ערכית הפועלת במרץ, יום ולילה, בתחומי עשייה מגוונים למען חיזוק הביטחון האישי במדינה. יש לנו במי להתגאות".

DSC_5979

DSC_6026

DSC_6031

3 תגובות

לאחר נוטשו את ה ס פ ר א (רבנן ותלמידיהון) – מה נאווה לו ה ס י י פ א …
לקיים מה שנאמר: "חללייך חללי ח ר ב ולא חללי מלחמה…".

נאי מבקש ממכם להוריד את הכתבה ואת התמונה
לא הכתבה מתאים לאתר חרדי
ולא התמונה של הרשע, דמתקריא ראש ממלשה, מתאים לנו!!

גם אני מצטרף להנ"ל

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *