במנהטן שבניו יורק - ארה"ב, הלך לעולמו היהודי הזקן ביותר בעולם, אלכסנדר אימיץ' ז"ל, בשנת ה- 111 לחייו • המנוח נמלט מפולין - ארץ מולדתו, מיד עם פרוץ השואה • לפני כחודשיים הוכתר כאיש המבוגר בעולם.

בשיבה טובה: אמש (א') הלך לעולמו היהודי הקשיש ביותר בעולם – פרופסור אלכסנדר אימיץ' ז"ל, בשנת ה- 111 לחייו.

בניו יורק נערך טקס מיוחד לפני כחודשיים אשר במהלכו הוענקה למנוח ז"ל תעודת האיש המבוגר ביותר בעולם. בשנה הקודמת, קיבל אלכסנדר מהסנאט במדינת ניו יורק אות מיוחד לרגל יום הולדתו.

הפרופסור המנוח ז"ל נולד בפולין בשנת ה'תרס"ג, בשנת ה'תרצ"ט כאשר החלה הפלישה של הנאצים, ברח לרוסיה ונדד למקומות שונים ביחד עם רעייתו עד שהגיע לאמריקה בשנת ה'תש"י. בשנת תשמ"ז נפטרה רעייתו ועבר להתגורר לבדו במערב מנהטן.

קרא עוד:

[postim]

לפני כחודשיים זכה המנוח, להניח תפילין – לראשונה בחייו מאז שהגיע לגיל המצוות, בסיועו של שליח חב"ד בקוני איילנד ר' פיני מרוזוב.

הכל התחיל כשהרב פיני מרוזוב, שליח חב"ד בקוני איילנד שבניו-יורק, שהה בביקור משפחתי במונטריאול שם מישהו סיפר לו על הקשיש.

"הוא סיפר לי שיש אדם זקן המתגורר לבד, עם כי ידענו בן כמה הוא בדיוק" סיפר השליח. כשהוא שב לניו-יורק, נודע לו כי המנוח אושפז במרכז הרפואי רוזוולט לאחר שנפל בביתו. בעודו מאושפז הוא חגג את יום הולדתו ה-111.

השליח סיפר כי אלכסנדר ידע בעל פה את תפילת "שמע ישראל". "הוא מאוד שמח לראות אותי, הוא היה עירני. ויכול לראות וללכת בכוחות עצמו. לא נראה לי שאי פעם הוא זכה לביקור של רב בביתו".

מלבד הנחת תפילין, שליח חב"ד בקוני איילנד גם קבע מזוזה בפתח ביתו.