תפילות בבתי מדרשות וברחבי העולם היהודי לשלום החטופים

עם ישראל מתלכד בתפילות להשבת החטופים. בבתי הכנסיות ובהיכלי הישיבות בכל ריכוזי היהדות החרדית בארץ ובתפוצות, התקיימו במהלך השבת האחרונה תפילות נרגשות למציאתם במהרה בבריאות של הנערים החטופים יעקב נפתלי בן רחל, גילעד מיכאל בן בת גלים ואייל בן איריס תשורה.

בערב שבת לאחר תפילת מנחה  בבית המדרש הגדול מרכז חסידי ויזניץ ביקש כ"ק האדמו"ר מויזניץ  שליט"א מכל הקהל לומר תהילים ולבקש על שלושת הבחורים הנעדרים,

האדמו"ר שליט"א הכריז את שמות הנעדרים והוסיף, "ימח שמם וזכרם של אותם רשעים העומדים עלינו לכלותינו, עד מתי? לבחורים האלו יש אבא, אמא, איך הם מרגישים כעת, כמה סבל זה להורים, הגיע הזמן שמשיח יבוא ויגאל אותנו מכל צרותינו", כל הציבור אמר את פרק קיט' ואת שלושת המזמורים כשהאדמו"ר שליט"א יורד בעצמו לפני התיבה.

בחסידות ציינו כי "בכל השבת נראתה הדאגה על פניו של האדמו"ר לצד המתח הרב לשלומם של החטופים. הרבי חזר והתעניין ושאל בשלומם כל העת כשהוא מביע את דאגתו הרבה".

מדיווחים שהגיעו למערכת, בכמעט כל מקהלות החסידים נאמרו פרקי תהילים אחר תפילת מנחה בערב שבת.

שעה קלה לפני השבת, הגיעה אחת האמהות של הנערים החטופים כשהיא נסערת ובוכיה אל מעונו של מרן הגר"ח קנייבסקי, שאיחל לה כי ימצאו אותם בקרוב, וביקש מכלל הציבור להתפלל וללמוד למציאתם מתוך בריאות שלימה.

בנוסף, התקשרה אחת האמהות אל ביתו של כ"ק מרן האדמו"ר מבעלזא בבקשה כי יתפלל על בנה ועל שאר החטופים. האדמו"ר העניק את ברכתו כי יימצאו בשלום וביקש מכלל החסידים בכל רחבי העולם להתפלל ולומר פרקי תהילים.

בבתי המדרשות נענו לקריאתם של מרנן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן ושר התורה הגר"ח קנייבסקי, ואמרו ברוב עם פרקי תהילים לאחר התפילה.

יצויין, כי גם בבית הכנסת לדרמן במניינו של מרן הגר"ח קנייבסקי עצמו ובהשתתפותו, נאמרו פרקי תהילים למען בני הישיבה החטופים.

במקביל, בבתי כנסיות רבים קיימו את הוראתו של הגאון רבי שמואל אוירבך, ואמרו אחרי תפילות ערבית ושחרית של שבת את הפרקים: פ"ג ק"ל וקמ"ב שבתהילים. בהיכלי הישיבות פוניבז', מיר וחברון, נאמרו תפילות על ידי בחורי הישיבה לאחר תפילת ערבית של ליל שבת.

"והן קל כביר לא ימאס תפילת רבים."

2 תגובות

אכן, גם אצלנו אמרו תהילים, ואף נעשה עבורם מי שברך.

שנשמע ונתבשר בשורות טובות

,תביא תמונות וודיאו מחברון

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *