ממשיכים ללמוד! • בעקבות הלחימה: בישיבות החסידיות בוטלו ה"בין הזמנים"

בגור יסעו הביתה ליממה וחצי. בבעלזא ימשיכו הסדרים כסדרם. בצאנז בוטל הקעמפ. בקרלין סטולין ימשיכו במתכונת ישיבות בין הזמנים. הישיבות הליטאיות מחכים להכרעה.

עקב המצב הבטחוני המעורער בארץ יצאו גדולי האדמורי"ם בהחלטה לבטל את בין הזמנים כל אחד בישיבותיו הוא הורה לתלמידים להישאר במסגרת הלימודים הרגילה כבעבר.

בחסידות גור התקבלה ההוראה מביתו של מרן האדמו"ר שליט"א כי יום לפני תשעה באב יצאו התלמידים לבתיהם להתארגנות, ישהו בביתם עד למחרת תשעה באב וביום רביעי יחזרו לישיבה שם יערכו הלימודים כרגיל ללא יציה לחופשה כלל. מרן האדמו"ר מגור אף התבטא כי "לא ייתכן שהבחורים שבני גילם נלחמים נפצעים ונהרגים, יראו מטיילים ונופשים בזמן כזה"

בחסידות בעלזא התקבלה ההודעה בהנהלת הישיבות ע"י משב"ק האדמו"ר הרב מיכל פירר כי הבחורים ימשיכו את לימודם כרגיל ללא יציאה כלל לחופשה. ההודעה ניתנה לכלל הישיבות של החסידות בכל רחבי הארץ.

בחסידות צאנז לא יוצאים הבחורים לחופשת בין הזמנים אלא מתקיימת קעמפ כאשר הבחורים המסגרת הישיבה יוצאים יחד לכמה ימי נופש ושבת האחדות שלאחריה כאשר לאחר מכן חוזרים ללימודים כסדרם יצוין כי גם במהלך הקעמפ מתקיימים סדרי לימוד. השנה התעתדו הבחורים לצאת ג"כ לקעמפ אבל עקב המצב הבטחוני בוטל הדבר ע"י האדמו"ר שהורה שלא לבטל שום סדר בישיבה.

בחסידות קרלין סטולין יהיו סדרי הלימוד בישיבות כבישיבת בין הזמנים ולא יצאו לחופשה.

הישיבות הליטאיות עדיין ממתינים להוראת מרן ראש הישיבה הגאון הגדול רבי אריה לייב שטיינמן שליט"א.

5 תגובות

שקר
בצאנז לא ביטלו עדיין את הקעמפ
סבירות גבוהה שיבטלו אבל זה עדיין לא קרה

זה בושה וחרפה לא לבטל בין הזמנים וקעמפים למיניהם!!!
כשאחינו נהרגים ונטבחים בשדה הקרב אנו צריכים להתכנס לאמירת תהילים וצום, הרמב"ם פוסק שזו מידת אכזריות בעת צרה שלא לפשפש במעשיו.
מה בין הזמנים? מי קעמפ? א"א קצת מאמץ ללימוד תורה? אין מזגנים? אין ארוחות? אין מיטות נוחות? אז קצת להגביר זכויות בעם ישראל, לא כך???

ביטלו את הקעמפ בצאנז

ביטלו את הקעמפ בצאנז הרבי הורה על סידרי לימוד רגילים

לכתב הנכבד.
למרן ראש הישיבה קוראים ר' אהרן יהודה לייב שטיינמן.
וחוצמזה תחשבו שאדם מגיע לשדה קרב ורואה חייל יושן לאחר שעבד במשמרת לילה האם תצעקו עליו??????????
התשובה לא!!!!!!!!
ומדוע כי הוא מכין את עצמו למשמרת הבאה, כך גם עם ישראל יש להם ימי בין הזמנים וזהו רק הכנה למערכה הבאה וא"כ בכלל לא נראה שמרן ראש הישיבה שליט"א יבטל את הבין הזמנים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *