במשאל טלפוני, אישרה לפני זמן קצר מועצת הרבנות הראשית לישראל את הארכת כהונתו של רבה הראשי של ירושלים הרב אריה שטרן ב-5 שנים • מוקדם יותר פורסם כי במכתב ששוגר לרב שטרן, מטעם המועצה הדתית בירושלים, עודכן כי כהונתו הופסקה בהתאם לחוק המגביל כהונת רבנים שגילם למעלה משבעים, "מצרים מאוד על כהונה כה קצרה" נכתב במכתב

עדכון כתבה: 16:05
לאחר שהגיע לגיל 70, אישרה מועצת הרבנות הראשית לישראל, במשאל טלפוני שנערך לפני זמן קצר, את הארכת כהונתו של רבה הראשי של ירושלים הרב אריה שטרן.

מוקדם יותר פורסם כי אמש (א') שיגרה המועצה הדתית בירושלים, מכתב לרבה האשכנזי החדש של ירושלים, הרב אריה שטרן, בו הם מודיעים לו על סיום כהונתו כרב העיר, בשל גילו המתקדם, בהתאם לחוק המונע כהונת רבנים אשר גילם עולה על שבעים שנים. על המכתב חתום יו"ר המועצה הדתית הרב יהושע ישי.

בפתח המכתב כתב ישי "הנידון: משך כהונתך. בביקורת שגרתית לקראת אישור תשלום שכר חודש נובמבר התברר כי מלאו לרב 70 שנה ביום 27 לנובמבר. אני מאחל לרב אריכות ימים ושנים כן ירבו ימיך ויוסיפו לך שנות חיים בבריאות איתנה".

ישי כתב כי בסעיף מס' 19 בתקנות שירותי הדת היהודים – בחירות רבני עיר, נקבע רב עיר יכהן מיום בחירתו, וכהונתו תופסק – בהגיעו לגיל 70" . בשורה מודגשת כותב ישי "ואולם מועצת הרבנות הראשית רשאית להאריך את גיל הפרישה".

קרא עוד:

[postim]

"כיוון שכאמור הרב הגיע לגיל 70 ומועצת הרבנות הראשית לא האריכה את גיל פרישתו בטרם מלאו לרב 70 שנה הרי שכהונתו כרבה הראשי לירושלים נפסקה"

בסיום מכתבו כותב ישי כי "אני מצר מאוד על תקופת כהונה כה קצרה ומאחל לרב אריכות ימים ושובע שמחות".

"כהונתך הסתיימה" מכתבו של ישי.