האזינו לשלושה לחנים חדשים מאת היוצר והמלחין הבעלזאי הנודע הרה”ג רבי יוסף צבי ברייער שליט”א • לחנים אלו מצטרפים לשורה ארוכה של לחניו האיכותיים, המהווים חלק ניכר מהשירה היהודית האותנטית בדורנו

ללחניו של היוצר והמלחין הבעלזאי הנודע הרה”ג רבי יוסף צבי ברייער שליט”א, מתווספים עתה עוד שלושה לחנים שהלחין בעת האחרונה.

נראה כי אין צורך להציג את מי שלחניו הפכו למאין 'כלי קודש' בציבור החסידי ובחצרות הקודש. אין כמעט אירוע, שולחן שבת או 'זיץ' חסידי שלא יושר שם אחד מלחניו.

רבים מלחניו המושרים מתוך כמיהה, מעוררים את הנפש היהודית בליבותיהם של השומעים. ויש את לחניו השמחים, שלא ניתן להשאיר אדיש למשמע אותם, ומובטח כי מי שיאזין יסחף אף הוא לתוך השמחה.

ל'ספריית הלחנים' של ר' יוסף צבי מתווספים להם עתה שלושה לחנים חדשים אותם הלחין בתקופה האחרונה.

1. מְנוּחָה וְשִׂמְחָה

לחן קיצבי לזמר "מנוחה ושמחה" המושר בלילי שבתות.

יִזְכּוּ לְרַב טוּב הַמִּתְעַנְּגִים בָּהּ" (מתוך הזמר)

 

2. אוצרות של יראת שמיים

יצירה מיוחדת למילותיו של הרה"ק ה'בעל התניא' זי"ע בליקוטי אמרים פרק מ"ב: "כדרך שמחפש אדם מטמון ואוצר הטמון בתחתיות הארץ שחופר אחריו ביגיעה עצומה כך צריך לחפור ביגיעה עצומה לגלות אוצר של יראת שמים הצפון ומוסתר בבינת הלב של כל אדם מישראל".

הרב ברייער שליטאר' יוסף צבי ברייער בעת הלחנת הניגון 'אוצר של יראת שמים'

 

 3. שמע קולנו

יצירה מיוחדת ומעוררת על מילות התפילה: "אָב הָרַחְמָן שָׁמַע קוֹלֵנוּ ה' אלוקינו חוס וְרֶחֶם עָלִינוּ וְקַבֵּל בָּרַחֲמִים וּבְרָצוֹן אֶת תְּפִלָּתֵנוּ כִּי קַל שׁוֹמֵעַ תְּפִלּוֹת וְתַחֲנוּנִים אַתָּה וּמִלְּפָנַיִךְ מַלְכֵּנוּ רֵיקָם אֶל תשיבנו חננו ועננו יִשְׁמַע תְּפִלָּתֵנוּ כִּי אַתָּה שׁוֹמֵעַ תְּפִלַּת כָּל פֹּה עַמְּךָ יִשְׂרָאֵל".