לכבוד חג השבועות, אנו מביאים בפניכם את יצירתו החדישה והמרעננת של המלחין האגדי לבית בעלזא הרב יוסף צבי ברייער הי"ו. יצירה ייחודית זו לפסוקי ההלל הנאמרים בתפילת החג, הינה בעלת הרגש חסידי עמוק של הודיה על העבר ובקשה על העתיד. "הלל הגדול" מילים: מתוך מזמור קי"ח בתהלים, הנאמר בתוך תפילת ההלל. "פִּתְחוּ לִי שַׁעֲרֵי צֶדֶק אָבֹא בָם אוֹדֶה קָהּ; זֶה הַשַּׁעַר לַה' צַדִּיקִים יָבֹאוּ בוֹ; אוֹדְךָ כִּי עֲנִיתָנִי וַתְּהִי לִי לִישׁוּעָה; אֶבֶן מָאֲסוּ הַבּוֹנִים הָיְתָה לְרֹאשׁ פִּנָּה; מֵאֵת ה' הָיְתָה זֹּאת הִיא נִפְלָאת בְּעֵינֵינוּ; זֶה הַיּוֹם עָשָׂה ה' נָגִילָה וְנִשְׂמְחָה בוֹ; אָנָּא ה' הוֹשִׁיעָה נָּא אָנָּא ה' הַצְלִיחָה נָּא; ; האזינו "אוצר של יראת שמים" לאחר ההתרגשות הרבתי שנוצרה בעקבות פרסומו הראשון של הניגון, אנו שבים ומגישים את הניגון המדובר בהגשתו החסידית המרוממת והעדינה של ר' יוסף צבי ברייער בליווי פסנתר. יצירה מיוחדת למילותיו של הרה”ק ה’בעל התניא’ זי”ע בליקוטי אמרים פרק מ”ב: “כדרך שמחפש אדם מטמון ואוצר הטמון בתחתיות הארץ שחופר אחריו ביגיעה עצומה כך צריך לחפור ביגיעה עצומה לגלות אוצר של יראת שמים הצפון ומוסתר בבינת הלב של כל אדם מישראל“. האזינו תמונה ראשית: בית המדרש הגדול בקרית בעלזא מוכן ומזמן לקבלת התורה - צילום: אנשי בעק...

לכבוד חג השבועות, אנו מביאים בפניכם את יצירתו החדישה והמרעננת של המלחין האגדי לבית בעלזא הרב יוסף צבי ברייער הי"ו. יצירה ייחודית זו לפסוקי ההלל הנאמרים בתפילת החג, הינה בעלת הרגש חסידי עמוק של הודיה על העבר ובקשה על העתיד.

"הלל הגדול"

מילים: מתוך מזמור קי"ח בתהלים, הנאמר בתוך תפילת ההלל.
"פִּתְחוּ לִי שַׁעֲרֵי צֶדֶק אָבֹא בָם אוֹדֶה קָהּ; זֶה הַשַּׁעַר לַה' צַדִּיקִים יָבֹאוּ בוֹ; אוֹדְךָ כִּי עֲנִיתָנִי וַתְּהִי לִי לִישׁוּעָה; אֶבֶן מָאֲסוּ הַבּוֹנִים הָיְתָה לְרֹאשׁ פִּנָּה; מֵאֵת ה' הָיְתָה זֹּאת הִיא נִפְלָאת בְּעֵינֵינוּ; זֶה הַיּוֹם עָשָׂה ה' נָגִילָה וְנִשְׂמְחָה בוֹ; אָנָּא ה' הוֹשִׁיעָה נָּא אָנָּא ה' הַצְלִיחָה נָּא; ;

האזינו

"אוצר של יראת שמים"

לאחר ההתרגשות הרבתי שנוצרה בעקבות פרסומו הראשון של הניגון, אנו שבים ומגישים את הניגון המדובר בהגשתו החסידית המרוממת והעדינה של ר' יוסף צבי ברייער בליווי פסנתר.

יצירה מיוחדת למילותיו של הרה”ק ה’בעל התניא’ זי”ע בליקוטי אמרים פרק מ”ב: “כדרך שמחפש אדם מטמון ואוצר הטמון בתחתיות הארץ שחופר אחריו ביגיעה עצומה כך צריך לחפור ביגיעה עצומה לגלות אוצר של יראת שמים הצפון ומוסתר בבינת הלב של כל אדם מישראל“.

האזינו

ליקוטי אמרים תניא פרק מב

תמונה ראשית: בית המדרש הגדול בקרית בעלזא מוכן ומזמן לקבלת התורה – צילום: אנשי בעק