שריפה שהשתוללה בפאתי כביש 4 בסמוך לפארק אריאל שרון חרכה דונמים רבים כשבאמצעם נשמרה בצבעוניותה השדה בה מקויימת מצוות השמיטה

מול עיניהם של אלפי ורבבות נוסעים בכביש 4 בתל אביב, נגלתה תמונת פלא, אשר השיבה והדהדה את קריאת הנצח "אני הוא בעל הבירה!"

את גל השרב שירד על הארץ בשבוע שעבר אין צורך להזכיר, שריפות בערו בכל פינה ומאות צוותי כיבוי התרוצצו בניסיון לשלוט על האש. גם בסמוך לכביש 4 באזור פארק אריאל שרון בחיריה, המהווה את הריאה הירוקה של גוש דן, פרצו להבות אש וליחכו את השדות. דונמים שלמים של ירוקת טבעית וחיננית, שהיו בבעלותם של חקלאים שלדאבון לב אינם מקפידים על מצוות התורה להפקיר את שדותיהם בשנת השמיטה, היו למאכולת אש.

אבל למרבה ההפתעה והפלא, זכה דורנו לראות בעין את נפלאות ההשגחה כאשר בינות לשדות החרוכות ומעלות העשן, ניצבת לה חלקת קרקע גדולה אשר בעליה השתכנע, בסיוע קרן השביעית, להקפיד על הפקרת הקרקע ושמיטתה כדין, והנה היא בוהקת בזכותה וצחותה כאילו ואין האש יכולה לשלוט בה.

למרות שהשדה מלאה בצמחי בר יבשים שלא נוכשו בשל שמירת השמיטה, ניצבים להם בגאון שלטי החוצות של קרן השביעית ומכריזים 'כאן שומרים שמיטה' כאשר לובן השדה הבולט בין מעגלי השחור שבשדות מסביב מכריז 'כאן שומרים על שומרי השמיטה'. התמונה המרשימה מחזקת את האמונה ומבררת כי "יש דין ויש דיין".

לחצו לצפיה בגודל מלא