מכתב • החלטות מועצת גדולי התורה לנציגי הערים של אגו"י

בהוראות מיוחדות אשר נשלחו היום אל הנציגים המוניציפאליים של אגודת ישראל, מבקשים חברי המועצת לדאוג למען השבת, כמו להשימה בראש סדר מעיינותיהם, ולעמוד בקשר רציף עם חברי הוועדה למען השבת • ככל אשר יורוך

בהתרגשות ובשמחה קיבלו היום נציגי יהדות התורה בערים השונות, את מכתב 'מועצת גדולי התורה, בה הם מורים על תקנות אל הנציגים המסורים, העומדים הכן יומם ולילה על משמרתם.

"ראשית דבר", כך נכתב במכתב "מביעים חברי מועצגה"ת בזה הוקרה והערכה לפועלכם הטוב בעניינים המוניציפאליים לכלל ולפרט, ופרט לעניינים של אידישקייט וחינוך וכדו'."

בהמשך המכתב, מפרט מזכיר מועצת גדולי התורה, הרב מרדכי שטרן שליט"א, מספר נקודות אשר הוחלטו על ידי המועצת, בנוגע לחילולי השבת בערים רח"ל.

א. חברי מועצת העיר של אגו"י, יעמידו את נושא פרצות השבת בערים בין הדברים שבראש סולם העדיפויות, ויטפלו בזה בהתאם בכל הדרכים העומדים לרשותם.

ב. חברי מועצת העיר של אגו"י, יעמדו בקשר עם ועדת הרבנים לענייני השבת בכל הדברים הנוגעים לקדושת השבת בעיר, וישתפו פעולה בכל הנוגע לשמירת חומות קדושת השבת.

ג. חברי מועצת העיר של אגו"י, ייצרו קשר עם שאר החברים במועצת העיר המאמינים בה', לשכנעם לפעול במשותף למען הצלת השבת, שהיא יסוד האמונה ומקור הברכה.

בסיום המכתב מוסיף הוא וכותב: "חברי מועצגה"ת, מברכים אתכם שבזכות עשייתכם הברוכה למען קדושת השבת, תזכו לכל הברכות המובטחות לשומרי השבת, ברכות וישועות וכל מילי דמיטב ברוחניות ובגשמיות, אתם וביתכם וכל אשר לכם.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *