מחר יתקיים מעמד רבבות ברחובה של עיר התורה בני ברק, להריע לאלפי החקלאים, ולציון סיום שנת השמיטה

מחר, (יום ד'), יצדיעו רבבות מתושבי בני ברק לאלפי החקלאים גיבורי הכוח אשר שבתו בשנה האחרונה, שנת השמיטה, במסירות נפש תוך השבתת כל שדותיהם.

החקלאים אשר יגיעו לעיר בני ברק בשיירה של משאיות פתוחות על מנת שילדי העיר והתושבים יוכלו להריע בפניהם על "גבורת הכוח" בקיום מצות השמיטה, יכנסו לעיר בשעה 18:00 והתהלוכה במעמד מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א תימשך לכל אורך רחוב חזון איש, בבני ברק, עד לשעה 20:00 בערב. המסע שילווה בקהל אדיר מכל רחבי העיר, בראשות גדולי התורה, יכלול תזמורות וניגונים מיוחדים שהולחנו לקראת המעמד שיסמל את סיום השמיטה.

את האירוע יזמו עיריית בני ברק וארגון "קרן השביעית" אשר סייעו לחקלאים בכל השנה בתמיכות כספיות כדי שיוכלו להתמודד כלכלית למרות הקשיים הרבים. האירוע מתואם עם משטרת ישראל, כוחות ההצלה והבטיחות בעיר, ובהם מד"א, כיבוי אש, ארגוני "איחוד הצלה" ו"הצלה" בני ברק אשר אף יקימו מוקד לילדים אובדים ברחוב דסלר בעיר לאור הצפי להשתתפות אלפי ילדי ב"ב.

18ממראות ההוד בתום שנת השמיטה תשס"ח

לכל אורך הרחובות יתפרסו ממחר בבוקר שוטרים ואנשי אבטחה, וטרקטורים ומחרשות אשר שבתו בשנה השביעית יגיעו גם הם לעיר ויוצבו ברחובות העיר. "ילדי בני ברק, תושבי העיר, האברכים ובראש כולם מרנן גדולי התורה שליט"א יריעו לחקלאים, יברכו אותם על קיום מצוות השמיטה אשר היא מגנה על כל יושבי הארץ, ויחזקו את רוחם לקראת התקופה הלא קלה העומדת בפניהם – עונת הזריעה אשר גם בה לא יראו עדיין פרי כלכלי ורק אחרי תקופה של חודשים יחזרו לשגרתם לאחר השמיטה" אומר הרב בנימין כהן מנכ"ל "קרן השביעית", אשר מציין כי המעמד שמסיים את השנה השביעית, שנת השמיטה מתקיים בכל סוף שנת השמיטה בהוראת גדולי ישראל כדי לייקר את מצוות השמיטה ולהעלות על נס את גיבורי הכוח החקלאים שומרי השמיטה".

יצוין כי הועדה המכינה פרסמה הוראות בטיחות לבאים, כמו כן פרסמה הודעות בנושא התחבורה הציבורית שתתוגבר, איסור חניה ברחובות הסמוכים למעמד החל משעות הבוקר, וכן משטרת ישראל פרסמה היום שורה של הנחיות לקראת המעמד הגדול שיחל כאמור מחר בשעה 18:00 ברחובה של עיר ב"ב.

YS1A9924נציגי המשטרה וחברת ההפקות בהיערכות לקראת המעמד מחר